Як перевернути екран на компютері

203

Необхідність перегорнути екран на комп’ютері виникає рідко. Але, іноді це трапляється. Наприклад, якщо ви використовуєте два монітори і хочете встановити їх в портретній орієнтації. Якщо у вас саме такий випадок, то ви потрапили за адресою. У цьому матеріалі ви дізнаєтесь, як перевернути екран на комп’ютері.

Як перевернути екран на комп’ютері за допомогою налаштувань Windows 7

Якщо ви використовуєте Windows 7 (або більш нові версії, наприклад Windows 8 або Windows 10), то перевернути екран комп’ютера дуже легко. Все що вам потрібно зробити, це натиснути правою кнопкою миші по робочому столі і в меню вибрати пункт «Дозвіл екрану».

Після цього перед вами відкриється вікно з налаштуваннями екрану. В цьому вікні можна змінити дозвіл екрана, а також налаштувати розташування моніторів (якщо у вас їх більше одного). Але, в нашому випадку нас цікавить тільки функція «Орієнтація». За замовчуванням, тут зазначено «Альбомна». Для того щоб змінити це значення відкрийте випадаюче меню і виберіть відповідний вам варіант.

переворачиваем экран на компьютере

Тут доступно чотири варіанти орієнтації екрану монітора:

  • Альбомна – звичайна орієнтація, яка використовується за замовчуванням. Екран орієнтований горизонтально. Підходить для більшості випадків.
  • Альбомна (перевернута) – горизонтальна орієнтація екрану з перевернутим на 180 градусів зображенням.
  • Портретна – вертикальна орієнтація екрану.
  • Портретна (перевернута) – вертикальна орієнтація екрану з перевернутим на 180 градусів зображенням.

Виберіть відповідну орієнтацію екрану і натисніть на кнопку «Застосувати».

Як перевернути екран на комп’ютері за допомогою драйвера відеокарти

Крім цього, ви можете перевернути екран на комп’ютері за допомогою драйвера відеокарти. Для цього потрібно відкрити Панель управління відеокартою і знайти там функцію перевороту екрану. У відеокарти від AMD, ця панель називається «Catalyst Control Center», а в відеокарти від Nvidia ця панель називається просто «Панель управління NVIDIA».

Якщо у вас відеокарта від AMD, то вам потрібно клікнути правою кнопкою миші по робочому столу і вибрати пункт «Catalyst Control Center»

открываем Catalyst Control Center

Після цього перед вами відкриється вікно «Catalyst Control Center». Тут потрібно клікнути по посиланню «Управління робочим столом».

открываем ссылку Управление рабочим столом

Далі перед вами відкриється список налаштувань робочого столу. Тут потрібно натиснути на посилання «Повернути робочий стіл».

открываем ссылку Повернуть рабочий стол

Після цього відкриється вікно, в якому можна вибрати одну з орієнтацій робочого столу.

здесь можно перевернуть экран на компьютере

Виберіть підходящу вам орієнтацію робочого столу і натисніть на кнопку «Застосувати». Після цього екран комп’ютера перевернеться.

Якщо ж у вас відеокарта від NVIDIA, то вам потрібно відкрити Панель керування NVIDIA». Це можна зробити через Панель управління Windows або за допомогою кліка правою кнопкою миші по робочому столу. В панелі управління NVIDIA вам потрібно перейти в розділ «Дисплей» і потім відкрити підрозділ «Поворот дисплея». Тут ви зможете перевернути екран комп’ютера в одну з чотирьох орієнтацій.

используем Панель управления NVIDIA

Після вибору відповідної орієнтації екрану не забудьте натиснути на кнопку «Застосувати».