Як перевернути аркуш в Word горизонтально

64

Переворот аркуша в горизонтальне положення – одна з найбільш поширених завдань при наборі тексту. Ця задача постає перед користувачами в самих різних ситуаціях. Наприклад, при роботі з великими таблицями чи при створенні буклету. Тому дуже важливо знати, як перевернути аркуш у Word. У цьому матеріалі ми розповімо про те, як це робиться в Word 2003, 2007, 2010, 2013 і 2016.

Як перевернути аркуш в Word 2007, 2010, 2013 і 2016

Для того, щоб перевернути аркуш в Word 2007, 2010, 2013 і 2016 горизонтально потрібно зробити всього пару дій. По-перше, ви повинні перейти на вкладку «Розмітка сторінки». На цій вкладці розміщуються всі функції текстового редактора Word, які мають відношення до зовнішнього вигляду листа. За переворот аркуша тут відповідає кнопка «Орієнтація». Натисніть на цю кнопку і в контекстному меню виберіть пункт «Альбомна». Таким чином ви зможете перевернути горизонтально усі аркуші у вашому документі Word.

Якщо ж ви хочете перевернути горизонтально тільки один лист в документі Word, то зробити це буде трохи складніше. Для початку вам потрібно включити відображення прихованих символів. Для цього перейдіть на вкладку «Головна» і натисніть там на відповідну кнопку (знімок внизу).

включите отображение скрытых символов

Після того як відображення прихованих символів включено, потрібно правильно розставити розриви. Для того, щоб перевернути горизонтально один аркуш, вам потрібно встановити розрив розділу перед цим листом і після нього. Робиться це наступним чином. Встановіть курсор у кінець листа, який йде перед тим листом, який потрібно перевернути. Після цього перейдіть на вкладку «Розмітка сторінки», натисніть на кнопку «Розриви» і виберіть варіант «Наступна сторінка». Таким чином ви встановите розрив розділу перед потрібним листом.

вставьте разрыв раздела со следующей страницы

Далі потрібно встановити курсор в кінець листа, який ви хочете перевернути і повторити процедуру (знову натискаємо на кнопку «Розриви» і вибираємо «Наступна сторінка»). В результаті у вас повинно вийде два розриву розділу. Один перед аркушем і один в його кінці. Тепер встановіть курсор на аркуш, який потрібно перевернути, перейдіть на вкладку «Розмітка сторінки» і виберіть «Орієнтація сторінки – Альбомна».

переверните лист в альбомную ориентацию

Якщо все було зроблено правильно, то потрібний вам лист має перевернутися горизонтально. Якщо ж ви не отримали очікуваного результату, то перевірте, як були розставлені розриви.

Як перевернути аркуш в Word 2003

Якщо ви користуєтеся текстовим редактором Word 2003, то вище описана інструкція вам не допоможе. Замість цього ви можете перевернути аркуш іншим способом. Для цього відкрийте меню «Файл» і перейдіть в «Параметри сторінки».

откройте Параметры страницы

Після того як з’явиться вікно з настройками листа, виберіть варіант орієнтації «Альбомна».

переверните лист в альбомную ориентацию

Після чого збережіть налаштування, натиснувши на кнопку «Ок».