Як перемістити Панель задач вниз екрану

223

Панель завдань є одним з основних елементів інтерфейсу операційної системи Windows. На даній панелі розміщується кнопка Пуск, відкриті вікна, іконки згорнутих програм, а також годинник і календар.

Зазвичай дана панель знаходиться внизу екрана, але через помилки користувача або програмного збою вона може переміститися вправо, вліво, вгору екрану. Зіткнувшись з подібною ситуацією, користувачі дуже часто не знають, як перемістити Панель задач назад вниз екрану.

У даному матеріалі ми розповімо про те, як можна вирішити цю проблему. Незважаючи на те, що наведені у статті скріншоти були зроблені в Windows 10. Описані нижче способи рішення будуть актуальними для всіх версій операційної системи Windows, включаючи Windows XP, Windows 7 і Windows 8.1.

Переміщення панелі завдань з її допомогою налаштувань

Отже, якщо ви хочете перемістити Панель задач вниз екрану, то це можна зробити кількома способами. Перший спосіб полягає у використанні налаштувань Панелі завдань. Для цього потрібно натиснути правою кнопкою миші по панелі завдань і в контекстному меню вибрати пункт «Властивості».

Після цього відкриється вікно під назвою «Властивості Панелі завдань і меню Пуск». Тут є випадаюче меню, в якому можна вибрати положення панелі завдань на екрані. Відкрийте дане меню і виберіть там варіант «Знизу».

перемещаем Панель задач вниз экрана

Після чого закрийте вікно, натиснувши на кнопку «Ок».

Переміщення панелі завдань в низ екрана за допомогою мишки

Другий спосіб перемістити Панель задач вниз екрану це переміщення за допомогою мишки. Для того щоб скористатися цим способом клікніть правою кнопкою миші по Панелі завдань і зверніть увагу на пункт меню «Закріпити панель завдань». Якщо навпроти даного пункту меню встановлена позначка, то вам потрібно клікнути по даному пункту меню і зняти її. Таким чином ви відкріпіть панель завдань від її поточного розташування.

отключаем закрепление Панели задач

Після того як ви открепили Панель завдань, ви можете перемістити її у низ екрану або будь-яке інше положення за допомогою мишки. Для цього потрібно просто клікнути лівою кнопкою миші по порожньому простору на Панелі завдань і не відпускаючи кнопку миші перемістити Панель задач у потрібне положення, наприклад екрану.

Після того як Панель завдань займе потрібне вам положення не забудьте закріпити її на цьому місці з допомогою меню. Це дозволить уникнути подібних проблем у майбутньому.

Інші можливі проблеми з Панеллю завдань

Крім раптового переміщення в положення вгорі екрану або збоку, з Панеллю завдань бувають і інші проблеми. Деякі найбільш поширені ми розглянемо нижче.

  • Панель завдань зникає і з’являється. Якщо ваша Панель завдань то зникає, то з’являється, то, швидше за все у вас включена функція «Автоматично приховувати Панель завдань». Для того щоб відключити цю функцію клікніть правою кнопкою миші по вільному місцю на Панелі завдань і відкрийте його властивості. Після цього зніміть позначку навпроти даної функції і збережіть настоянки натисканням на кнопку «Ok».
  • Панель завдань занадто велика. Ще одна проблема — занадто широка панель завдань. Для того щоб це виправити, потрібно зняти відкріпити Панель завдань так як це описано вище і навести курсор мишки на край Панелі завдань. Після того як курсор отримає форму двонаправленої стрілки потрібно захопити край Панелі завдань і зменшити її розмір. Якщо зменшити розмір Панелі завдань не виходить, але вона все одно занадто велика, то відкрийте її властивості та ввімкніть «Використовувати маленькі кнопки на панелі завдань.