Як передати файл великого розміру через Інтернет

149

Більшість користувачів звикло передавати файли виключно за допомогою електронної пошти. Але, даний спосіб має великий недолік – обмеження на розмір файлу. З-за цього за допомогою електронної пошти можна передати файл великого розміру. У даній статті ми розглянемо декілька простих способів, як можна передати файл великого розміру через Інтернет.

Спосіб № 1. Розділити файл на частини і відправити по електронній пошті.

Якщо розмір вашого файлу не надто великий, наприклад, 100 мегабайт, то ви можете розділити файл на частини з допомогою архіватора і отруїти його по електронній пошті. При цьому кожна частина буде відправлена окремим листом.

Даний спосіб досить простий, але має ряд недоліків. По-перше, на комп’ютері одержувача також повинен бути встановлений архіватор і одержувач повинен вміти ним користуватися. По-друге, різні сервіси електронної пошти мають різні обмеження за розміром прикріпленого до листа файлу. Тому якщо ваш сервіс електронної пошти дозволяє відправити файл розміром 25 мегабайт, то це ще не означає, що сервіс одержувача зможе прийняти такий великий файл. Для того щоб такого конфлікту не сталося файл потрібно розділяти на частини розміром 15 мегабайт. Такий розмір без проблем обробляється більшістю сервісів електронної пошти.

Отже, якщо ви вирішили скористатися даними спосіб передачі файлу через Інтернет, то клацніть по ньому правою кнопкою мишки і виберіть пункт «Додати до архіву». Якщо в меню такого пункту немає, значить, у вас не встановлений архіватор. Встановіть WinRAR або безкоштовний 7-ZIP.

Далі перед вами відкриється ваш архіватор. У нашому випадку це 7-ZIP. Тут можна вибрати будь-який формат архіву. Головне налаштувати розділення файлу на частини. Це робиться за допомогою текстового поля «Розділити на томи розміром (в байтах)». В цьому полі потрібно вказати розмір файлу, який ви хочете отримати. Наприклад, можна вказати 15M. Що означає 15 мегабайт.

Разбить на тома

Після внесення всіх налаштувань просто натискаємо на кнопку «ОК» і чекаємо, поки програма завершить резервну копію файлу. Внаслідок архівації в папці повинен з’явитися архів розбитий на файли з вказаним розміром.

архив разбитый на части

Ці файли можна відправити по електронній пошті. Для того, щоб розпакувати цей архів і отримати вихідний файл, потрібно просто відкрити перший файл архіву.

Спосіб № 2. Завантажити файл в хмарне сховище.

Останнім часом велику популярність отримали так звані хмарні сховища (Google Disk, Yandex Disk, Dropbox і інші). Це онлайн сервіси, які дозволяють завантажувати файли в Інтернет і отримувати до них доступ з будь-якого комп’ютера. Також хмарні сховища можна використовувати і для передачі файлів великого розміру через Інтернет. Нижче ми продемонструємо, як це робиться на прикладі сервісу Dropbox.

Отже, реєструємося на сайті dropbox.com (якщо у вас ще немає аккаунта) і заходимо в свій аккаунт. Тут у розділі «Файли» потрібно натиснути на кнопку «Завантажити».

кнопка Загрузить

Після цього з’явиться вікно «Завантажити Dropbox». Тут потрібно натиснути на кнопку «Вибрати файли» і вказати на файл, який ви хочете передати через Інтернет.

окно Загрузить в Dropbox

Далі Dropbox почне завантаження вибраного вами файлу. Швидкість завантаження файлу залежить від швидкості вашого Інтернету.

загрузка файла

Після закінчення завантаження потрібно натиснути на кнопку «Share».

кнопка Share

Після цього сервіс Dropbox дасть вам посилання на цей файл.

ссылка на файл

Це посилання потрібно скопіювати і переслати користувачеві (наприклад, електронною поштою), з яким ви хочете передати файл. За допомогою цього посилання, користувач зможе завантажити файл з хмарного сховища Dropbox.

Спосіб № 3. Відправити файл через Skype або інший сервіс для обміну повідомленнями.

Сервіси обміну миттєвими повідомленнями (Skype, ICQ та інші) також дозволяють передавати файли. При цьому в більшості випадків, ці сервіси не мають обмежень на розмір файлу. Навіть якщо таке обмеження і є, то воно значно перевищує 15-25 мегабайт, що дозволяє відправити електронна пошта.

Особливістю даного способу передачі файлів є те, що обидва користувачі повинні використовувати один і той же сервіс, а також бути онлайн одночасно. Якщо користувач знаходиться поза мережею (офлайн), то відправити файл не вийде.

Для прикладу продемонструємо, як це робиться в сервісі Skype. Для того, щоб відправити файл через Skype потрібно просто клікнути правою кнопкою мишки по контакту і вибрати пункт меню «Відправка Файлів». Після чого потрібно вказати на файл, який ви хочете передати через Інтернет.

пункт меню Отправка Файлов

Також ви можете просто перетягнути потрібний файл в поле для написання повідомлень і його відправка розпочнеться автоматично.

поле для написания сообщений

Швидкість передачі файлів через Skype буде залежати швидкості Інтернету в обох користувачів.