Як оновити драйвер відеокарти

80

Оновлення драйверів відеокарти це та процедура, яку дуже часто ігнорують недосвідчені користувачі. Типова помилка це використання драйверів, які записані на диску до відеокарти. При цьому багато користувачів використовують драйвери з диска на протязі багатьох років, часто до покупки наступної відеокарти.

Проблема в тому, що відеокарта це дуже складний пристрій. Вона має власний процесор, власну пам’ять і навіть власну систему охолодження. У певному сенсі, відеокарта це маленький комп’ютер усередині ПК. Тому драйвери для відеокарти теж дуже складні. Часто в момент виходу відеокарти в продаж драйвери ще дуже сирі і містять помилки. З-за цього відеокарта показує не найкращі свої результати. З часом, виробник відеокарти оновлює драйвери. Установка цих оновлених драйверів для відеокарти часто дозволяє значно підвищити її продуктивність. У даній статті ми розповімо про те, як оновити драйвер відеокарти.

Для того щоб оновити драйвер відеокарти, вам необхідно знати, яка саме відеокарта встановлена у вашому комп’ютері. При чому вам необхідно знати виробника графічного чіпа (AMD – якщо відеокарта RADEON, NVIDIA – якщо відеокарта GEFORCE)і конкретну модель (наприклад, Radeon HD7850 якщо у вас відеокарта на чіпі від AMD, або GeForce GTX 660 якщо у вас відеокарта на чіпі від NVIDIA). Про це можна почитати в статті на нашому сайті.

Як оновити драйвер відеокарти від AMD

Для того щоб оновити драйвер відеокарти від AMD вам необхідно перейти на сайт http://support.amd.com/us/gpudownload/Pages/index.aspx.

Тут потрібно заповнити пошукову форму, з допомогою якої можна знайти саму нову версію драйверів для вашої відеокарти. Пошукова форма розділена на 5 кроків, їх потрібно заповнювати по черзі зверху в низ.

  • Перший крок – вибір типу вашої відеокарти. Якщо у вас настільний комп’ютер – вибирайте Desktop Graphics, для ноутбука вибирайте — Notebook Graphics.
  • Другий крок – вибір відеокарти серії. Більшість сучасних відеокарт від AMD випускаються під серією Radeon HD Series. Якщо ваша відеокарта належить до іншої серії – вибирайте свій варіант.
  • Третій крок – вибір моделі відеокарти. Тут модель вказується тільки по першій цифрі. Наприклад, Radeon HD7xxx.
  • Четвертий крок – вибір вашої операційної системи.

Після того, як всі поля пошукової форми заповнені натискаємо на кнопку «Display Results». Далі перед вами відкриється сторінка, на якій ви зможете

Після того як драйвер скочується, його потрібно встановити як звичайну програму. Після установки може знадобитися перезавантажити комп’ютер.

Як оновити драйвер відеокарти від Nvidia

Для того щоб оновити драйвер відеокарти від Nvidia потрібно перейти на сайт http://www.nvidia.ru/Download/index.aspx?lang=ru.

Як і на сайті AMD тут потрібно заповнити пошукову форму. Після того, як всі поля форми будуть заповнені ви зможете знайти оновлену версію драйверів для вашої відеокарти. Розглянемо пошукову форму більш детально.

  • Тип продукту. Тут потрібно вибрати тип вашої відеокарти. Швидше за все, це Geforce.
  • Серія продукту. Тут потрібно вибрати серію, до якої належить ваша відеокарта. Серія визначається по першій цифрі назви моделі. Також тут потрібно звернути увагу, що моделі для ноутбуків виділені в окрему серію.
  • Сімейство продуктів. Тут потрібно вибрати конкретну модель вашої відеокарти.
  • Операційна система. Тут потрібно вибрати версію вашої операційної системи.

Після того як всі пункти пошукової форми заповнені натискаємо на кнопку «Пошук».

Якщо ви зробили все правильно, то перед вами відкриється сторінка, на якій ви зможете завантажити оновлену версію драйверів для вашої відеокарти. Скачаний інсталяційний файл можна встановити як звичайну програму.