Як оновити BIOS

148

BIOS – це набір мікропрограм, які зберігаються в спеціальній мікросхемі на материнській платі. Ці мікропрограми записуються ще під час виробництва материнської плати. BIOS потрібен для запуску комп’ютера, перевірки його працездатності і запуску операційної системи. У деяких випадках може знадобитися його оновлення. Наприклад, для того щоб додати підтримку нових процесорів, які з’явилися після виходу самої материнської плати. У цьому матеріалі ми коротко розповімо про те, як оновити BIOS.

Крок № 1. Переконайтеся, що вам дійсно потрібно оновлювати BIOS.

Оновлення БІОС – це завжди ризик. Найменша помилка або збій електроживлення може призвести до того, що ваша материнська плата перетвориться в даремний шматок текстоліту.

Коли точно НЕ потрібно оновлювати BIOS:

  • ваш комп’ютер працює нормально і без оновлення;
  • у вас немає досвіду в обслуговуванні комп’ютерів;
  • у вас часті перебої з електрикою;

Крок № 2. Дізнайтеся версію BIOS, яка встановлена на вашому комп’ютері.

Перед тим, як приступати до оновлення BIOS, потрібно дізнатися, яка версія у вас встановлена на даний момент.

Для цього запустіть командний рядок Windows (це можна зробити за допомогою команди CMD) і введіть команду «systeminfo».

Після введення команди «systeminfo» на екрані з’явиться інформація про вашій системі. Тут можна знайти і версію BIOS. Як видно на картинці, в нашому випадку версія БІОС – 17.0B1, від 14.06.2011 року.

Крок № 3. Знайдіть останню версію BIOS на сайті виробника материнської плати.

Далі потрібно знайти останню версію BIOS для вашої материнської плати. Для цього знайдіть сторінку з описом вашої материнської плати на сайті виробника. Там має бути посилання в розділ «Завантаження» (Завантаження) або Підтримка (Support). В даному розділі ви зможете знайти драйвери, а також останню версію BIOS для вашої материнської плати.

Поиск новой версии БИОС

Як видно на картинці, на сайті виробника остання версія БІОС – 19.0 від 01.09.2013 року. Оскільки це більш нова версія, то її можна встановити (якщо в цьому є необхідність). Якщо встановлена версія збігається з останньої доступної версії, то установку проводити не потрібно.

Якщо нова версія доступна – завантажуємо її на свій комп’ютер.

Крок № 4. Інсталюйте оновлення БІОС згідно інструкції.

Процес оновлення BIOS сильно відрізняється в залежності від версії самого BIOS, а також виробника материнської плати. Тому написати одну інструкцію для всіх випадків неможливо. Перед тим, як щось робити знайдіть інструкцію (документацію) на сайті вашого виробника материнської плати і чітко дотримуйтесь цієї інструкції.

Наприклад, у випадку моєї материнської плати MSI H61M-P22 (B3)) з сайту виробника скачується EXE файл.

обновление БИОС

Даний EXE файл необхідно скопіювати на порожню флешку з файловою системою FAT32 (з NTFS не працює). Далі, скопійований на флешку EXE файл потрібно запустити.

обновление БИОС

Після попередження запускається процес розпакування вмісту EXE файлу на флешку.

обновление БИОС

По закінченню розпакування комп’ютер перезавантажиться і почнеться оновлення BIOS з флешки. Процес оновлення триває кілька хвилин, при цьому комп’ютер кілька разів перезавантажується. Під час всього процесу оновлення флешку відключати не можна.