Як охолодити відеокарту

67

Відеокарта – один із самих гарячих компонентів у сучасному комп’ютері. Тому не дивно, що з її охолодженням бувають проблеми. У цій статті ми розповімо про те, як охолодити відеокарту, якщо її температура почала виходити за рамки норми.

Крок № 1. Перевірка вентиляторів.

Якщо у вас виникли проблеми з охолодженням відеокарти або будь-якого іншого компонента комп’ютера, то перше, що потрібно зробити, це перевірити вентилятори. Для цього потрібно зняти ліву кришку комп’ютера (ліву якщо дивитися на комп’ютер з передньої сторони). Зазвичай бічна кришка фіксується за допомогою двох гвинтів в задній частині системного блоку. Відкрутіть ці гвинти з посуньте кришку назад.

Після того, як кришка знята подивіться вентилятори обертаються на вашій відеокарті. Також потрібно перевірити вентилятори на корпусі комп’ютера.

У деяких випадках причиною зупинки вентилятора є кабелі, які бовтаються всередині корпусу, але найчастіше вентилятори просто виходять з ладу і їх потрібно міняти на нові.

Крок № 2. Видалення пилу.

Якщо всі вентилятори обертаються нормально, то наступне, що потрібно зробити, це очистити радіатор відеокарти від пилу. Для цього відеокарту потрібно зняти з комп’ютера і дуже акуратно продути її радіатор повітрям.

Виконується ця процедура в наступній послідовності. Для початку вам потрібно вимкнути комп’ютер, відключити його від мережі електроживлення і зняти бічну кришку. Після зняття кришки потрібно відключити додаткове живлення відеокарти. Зазвичай це один або два кабелі. Але, на бюджетних відеокартах додаткового живлення може і не бути.

дополнительное питание видеокарты

Далі потрібно відкрутити гвинти, за допомогою яких відеокарта фіксується до корпусу комп’ютера.

винты фиксирующие видеокарту

Після цього потрібно звільнити фіксатор на роз’ємі PCI Express і акуратно витягнути відеокарту з роз’єму. Потрібно відзначити, що фіксатор може мати різну конструкцію. Так що якщо у вас виникають труднощі, то можете вивчити інструкцію до вашої материнської плати.

фиксатор на разъеме PCI Express

Після того, як відеокарта знята, її потрібно очистити від пилу за допомогою продувки повітрям. Для цього зручно використовувати балон зі стисненим повітрям.

Крок № 3. Поліпшення охолодження системного блоку.

Якщо ви видалили пил на радіаторі відеокарти, але її температура все ще дуже велика, то ви можете спробувати охолодити відеокарту поліпшивши охолодження системного блоку. Для цього потрібно просто встановити один або кілька додаткових вентиляторів на вдув або видув повітря з системного блоку.

На зображенні внизу показано, як повинен рухатися повітря всередині системного блоку, для того щоб охолодження працювало максимально ефективно. Як видно на картинці, холодне повітря повинен подаватися з передньої, нижнього і лівого боку системного блоку. Тоді як гаряче повітря повинен виходити через задню і верхню сторону системного блоку.

 охлаждения системного блока

Тому на передній, бічний і нижній стороні системного блоку потрібно встановлювати вентилятори на вдув, а на задній і верхній стороні системного блоку потрібно встановлювати вентилятори на видув.

Якщо вам потрібно охолодити саме відеокарту, то краще всього встановити вентилятор на вдув на нижній стороні системного блоку. Якщо у вашого корпусу не передбачений забір повітря з нижньої сторони, то можна встановити вентилятор на бічній кришці або на передній панелі системного блоку.

При цьому не можна забувати про вентиляторах на видув. У системному блоці повинен бути як мінімум один вентилятор на видув для того, щоб видаляти з корпусу прогріте повітря і не допускати всередині підвищеного тиску.

Крок № 4. Заміна термопасти.

Якщо ви зробили все вище описане, але вам так і не вдалося охолодити вашу відеокарту. То можливо проблема в системі охолодження відеокарти. Наприклад, термопаста на графічному чіпі могла пересохнути і відколотися. З-за чого між чіпом і радіатором виникла прошарок повітря.

Для того щоб замінити термопасту потрібно зняти з відеокарти її систему охолодження. Для цього потрібно відкрутити декілька гвинтів на задній стороні відеокарти. Кількість гвинтів, які потрібно відкручувати, залежить від конкретної відеокарти.

винты фиксирующие систему охлаждения видеокарты

Після зняття системи охолодження потрібно видалити залишки засохлої термопасти з графічного чіпа і радіатора. Після чого нанести тонкий шар нової термопасти і встановити систему охолодження назад на відеокарту.