Як очистити кеш в браузері

103

Основне завдання браузера це завантаження і відображення веб-сторінок. І чим швидше браузер справляється з цим завданням, тим краще. З метою підвищення швидкості завантаження сторінок всі сучасні веб-браузери використовують кеш. Кеш – це тимчасові файли, які були завантажені разом з веб-сторінками. Це можуть бути картинки, відео або музика. Браузер зберігає ці файли, для того щоб використати пізніше, при завантаженні веб-сторінок. Такий підхід дозволяє значно зменшити обсяг даних, які доводиться завантажувати з інтернету. В результаті швидкість роботи браузера значно зростає.

Однак іноді кеш може створювати проблеми. Наприклад, користувач хоче отримати оновлені дані з інтернету, а браузер зрадницьки підсовує раніше завантажені і збережені файли. У таких випадках необхідно очистити кеш. У даному матеріалі ми розповімо про те, як очистити кеш в браузері.

Як очистити кеш в браузері Google Chrome

Для того щоб очистити кеш Google Chrome необхідно відкрити головне меню програми і відкрити пункт «Налаштування».

У вікні потрібно натиснути на посилання «Показати додаткові параметри». Дана посилання знаходиться в нижній частині вікна. Після того, як відкриються додаткові параметри, вам слід натиснути на кнопку «Очистити історію».

очистка кэша в браузере Google Chrome

Після цього перед вами відкриється вікно «Очистити історію». Тут необхідно активує функцію «Зображення та інші файли, збережені в кеші».

очистка кэша в браузере Google Chrome

Також у цьому вікні можна вибрати часовий відрізок, дані за який потрібно видалити. За замовчуванням використовується значення «за весь час». Для того щоб застосувати настройки закрийте вікно, натиснувши на кнопку «Очистити історію».

Як очистити кеш в браузері Mozilla Firefox

Очистити кеш в браузері Mozilla Firefox ще простіше, ніж в Google Chrome. Все, що потрібно зробити, це натиснути на кнопку «Firefox» в лівому верхньому куті і вибрати «Журнал – Стерти недавню історію».

очистка кэша в Mozilla Firefox

Після цього перед вами відкриється вікно «Видалення недавньої історії». Тут потрібно включити функцію «Кеш».

очистка кэша в Mozilla Firefox

Щоб зберегти результат і очистити кеш Firefox закрийте вікно, натиснувши на кнопку «Очистити зараз».

Як очистити кеш в браузері Opera

Для того щоб очистити кеш в браузері Opera потрібно натиснути на кнопку «Opera» і в контекстному меню вибрати пункт «Історія».

Как очистить кэш в браузере Opera

Далі потрібно натиснути на кнопку «Очистити історію відвідувань».

Как очистить кэш в браузере Opera

Після цього перед вами відкриється вікно «Очистити історію відвідувань», тут потрібно відзначити пункт «Кеш».

Как очистить кэш в браузере Opera

Щоб закінчити очищення кешу, закрийте вікно, натиснувши на кнопку «Очистити історію відвідувань».

Як очистити кеш в браузері Internet Explorer

Щоб очистити кеш в браузері Internet Explorer необхідно відкрити вікно «Властивості оглядача». Це можна зробити кількома способами. Наприклад, ви можете викликати меню браузера і вибрати пункт «Властивості браузера».

очистить кэш в браузере Internet Explorer

Також ви можете натиснути на клавішу Alt і після появи меню у верхній частині вікна, відкрити «Сервіс – Властивості оглядача».

очистить кэш в браузере Internet Explorer

У вікні «Властивості браузера» потрібно натиснути на кнопку «Видалити», яка знаходиться в розділі «Журнал браузера».

очистить кэш в браузере Internet Explorer

Далі відкриється вікно «видалення історії огляду, тут потрібно відзначити функцію «Тимчасові файли Інтернету і веб-сайтів».

очистить кэш в браузере Internet Explorer

Щоб завершити очищення кешу в браузері Internet Explorer закрийте вікно, натиснувши на кнопку «Видалити».