Як обєднати комірки в Excel

171

Не рідко при оформленні таблиць в Excel виникає необхідність об’єднати клітинки, наприклад, для того щоб зробити заголовок для вставити довгу рядок тексту. У даній статті ми опишемо два простих способи, як об’єднати комірки в Excel 2003, 2007, 2010, 2013 і 2016. Крім цього опишемо деякі важливі моменти, з якими користувач може зіткнутися при виконанні даної операції.

Як об’єднати комірки в Excel за допомогою кнопки

Найпростіший спосіб об’єднати комірки в Excel це кнопка на вкладці «Головна». Виділіть мишкою клітинки, які ви хочете об’єднати, і натисніть на стрілку вниз поруч із цією кнопкою. Після цього відкриється невелике меню з декількома варіантами об’єднання осередків.

Розглянемо по порядку всі доступні варіанти:

  • Об’єднати і помістити в центрі – при використанні даного варіанту комірки будуть об’єднані, а їх вміст буде поміщено в центр нової об’єднаної комірки. Даний варіант зручно використовувати для створення загального заголовка для декількох стовпців.
  • Об’єднати за рядками – об’єднує кожну виділену рядок в окрему клітинку.
  • Об’єднати комірки – просте об’єднання всіх виділених комірок.
  • Скасувати об’єднання осередків – роз’єднує всі виділені комірки, повертаючи їх у початковий вигляд.

Якщо у вас Word 2003, кнопка для об’єднання осередків повинна знаходитися на просто на панелі інструментів.

кнопка для объединения ячеек в Word 2003

Як об’єднати комірки за допомогою функції Формат клітинок

Також ви можете об’єднати комірки за допомогою функції «Формат ячеек». Для цього потрібно виділити мишкою область, яку ви хочете об’єднати і клацнути по ній правою кнопкою мишки. Після цього на екрані з’явиться контекстне меню. Тут потрібно вибрати пункт меню «Формат ячеек».

Формат ячеек в контекстном меню

В результаті на екрані з’явиться вікно під назвою «Формат ячеек». У цьому вікні слід перейти на вкладку «Вирівнювання», встановити позначку навпроти опції «Объединение ячеек» та натиснути на кнопку «Ok».

объединение ячеек с помощью Формата ячеек

Об’єднання декількох комірок з даними

При об’єднанні клітинок є один момент, про який потрібно знати. Якщо ви поєднуєте 2 або більше клітинок, в яких є дані, то в отриманій об’єднаній клітинці буде збережено дані лише з однієї клітинки (верхній лівій або правій верхній клітинці), в той час як дані в інших комірках будуть видалені.

предупреждение об удалении данных

При спробі виконати таке об’єднання, ви отримаєте попередження про втрату даних. І для того щоб продовжити об’єднання незважаючи на втрату даних потрібно натиснути на кнопку «Ok».