Як наносити термопасту на процесор

37

Термопаста це пастоподібна багатокомпонентне речовину, яку використовують для підвищення ефективності передачі тепла від електронних компонентів до радіатора. Основним завданням термопасти є витіснення повітря з місця контакту радіатора і чіпа. Термопаста заповнює всі мікроскопічні нерівності на поверхні процесора і радіатора. Таким чином, ліквідується повітряна подушка між чіпом і радіатором. В результаті передача тепла від чіпа до радіатора виконується значно ефективніше.

В комп’ютерній техніці термопасту використовують для кращого відведення тепла від таких компонентів, як процесор, чіпсет, відеочіп, оперативна пам’ять. У даній статті ми розповімо про те, як наносити термопасту на процесор.

Крок № 1. Видаліть стару термопасту.

Якщо на процесорі є залишки термопасти від попередньої установки, то її потрібно повністю замінити. Для видалення старої термопасти можна використовувати сухі ватяні палички або серветки. Якщо термопаста засохла і не стирається, то можна використовувати вату з невеликою кількістю спирту. Також непогано працюють вологі серветки для очищення моніторів.

Крок № 2. Встановіть процесор в сокет на материнській платі.

Перед тим, як наносити термопасту на процесор, його потрібно встановити в роз’єм на материнській платі. Вставте процесор і зафіксуйте його за допомогою важеля. Якщо ви спробуєте спочатку наносити термопасту на процесор, а потім встановлювати його в сокет, то ви напевно розмаже всю термопасту і заляпаете материнську плату.

Крок № 3. Нанесіть невелику кількість термопасти в центр процесора

Після того як процесор встановлений у слот на материнській платі, видавіть невелику кількість термопасти в центр процесора.

Дуже важливо не переборщити з термопастою. Якщо нанести занадто багато термопасти, то вона буде навпаки погіршувати теплообмін. Кількість термопасти, яке необхідно видавити на процесор, можна оцінити за наступною фотографії.

количество термопасты

Крок № 4. Акуратно розмажте термопасту по поверхні процесора.

Після того як ми вичавили потрібну кількість термопасти на процесор – її потрібно акуратною розмазати. Найзручніше це робити за допомогою пластикової банківської картки. Але ви можете використовувати будь-який інший предмет з рівною поверхнею. Наприклад, пластмасову лопатку. Не варто намагатися розмазувати термопасту картоном, ватяними паличками або іншими м’якими і не рівними предметами.

размазать термопасту

Як вже було сказано, термопаста служить для заповнення мікроскопічної повітряного прошарку між чіпом і радіатором. Тому шар термопасти повинен бути дуже тонким (приблизно пів міліметра в товщину) і максимально рівним. Намагайтеся розподілити термопасту по поверхні процесора дуже акуратно і рівно, від цього залежить ефективність охолодження процесору.

процессор с термопастой

Крок № 5. Встановіть радіатор.

Після того, як ви нанесли термопасту на процесор можна приступати до установки радіатора. Потрібно відзначити, що не варто наносити термопасту і на процесор, і на радіатор. Оскільки в такому разі дуже легко нанести занадто багато термопасти і тим самим погіршити охолодження процесора.