Як налаштувати звук на компютері з Windows 7 або 10

77

Після покупки нового комп’ютера або перевстановлення Windows 7 або 10 багато користувачів стикаються з проблемами зі звуком. Зазвичай звук не працює взагалі або звук працює, але не працює мікрофон. У таких ситуаціях виникає питання, як налаштувати звук на комп’ютері з Windows 7 або 10.

Крок № 1. Пошук і установка драйверів для звукової карти.

Налаштування звуку на комп’ютері з Windows 7 або 10 потрібно почати з установки драйверів для звукової карти. Оскільки без драйвера звук, в більшості випадків не працює. Навіть якщо у Windows 7 або Windows 10 знайшлися відповідні драйвери і звук заробив, без установки драйверів від виробника у вас не з’явиться Панель керування звуковою картою. А без неї ви не зможете отримати доступ до всіх налаштувань звуку.

Драйвери найкраще скачати з офіційного сайту виробника. Оскільки драйвери, які йдуть на диску, часто застарілі і можуть містити помилки, які вже виправлені в драйверах, розповсюджуваних через інтернет.

Якщо у вас настільний комп’ютер з інтегрованою звуковою картою, то драйвери потрібно шукати на сайті виробника материнської плати. Знайдіть сторінку вашої материнської плати на сайті її виробника і перейдіть в розділ «Drivers». Там ви зможете завантажити всі драйвери, що мають відношення до вашої материнської плати. Серед іншого там будуть і драйвери для вбудованого звуку.

Якщо у вас ноутбук, то драйвери для звукової карти потрібно шукати на сайті виробника ноутбука. Точно також заходимо на сторінку ноутбука, переходимо в розділ з драйверами і викачуємо останню версію драйверів для вбудованого звуку. Якщо ж у вас дискретна звукова карта (окрема плата, що підключається по PCI або зовнішній блок підключається по USB), то драйвера потрібно шукати на офіційному сайті виробника звукової карти.

установка драйвера для звуковой карты

Сам процес установки драйверів звукової карти не представляє нічого складного. Драйвери встановлюються за допомогою інсталятора як звичайна програма. Після установки драйверів перезавантажте комп’ютер, для того щоб зміни вступили в силу.

Крок № 2. Налаштування звуку за допомогою інструментів, вбудованих в Windows.

Після установки драйвера для звукової карти і перезавантаження комп’ютера у вас повинен з’явитися звук. Якщо є необхідність внести які-небудь зміни в налаштування звуку на комп’ютері, то це можна зробити за допомогою інструментів, вбудованих в Windows 7 і 10.

Для доступу до цих налаштувань відкрийте «Панель управління Windows» і перейдіть в розділ «Обладнання і звук – Звук».

раздел Оборудование и звук – Звук

Після цього перед вами з’явиться вікно «Звук». В даному вікні є кілька вкладок. Перша вкладка «Відтворення». Тут зосереджені налаштування, які стосуються відтворення звуку. Наприклад, тут можна вибрати, які саме динаміки повинні використовуватися для відтворення звуку. Ця настройка буває корисна, якщо у вас декілька звукових карт (наприклад, вбудована і дискретна) або якщо ви підключаєте до комп’ютера телевізор з HDMI і хочете відтворювати звук за допомогою динаміків телевізора.

вкладка Воспроизведение звука

Друга вкладка «Запис». Тут доступні налаштування, які стосуються запису звуку. Наприклад, тут можна вибрати, який саме мікрофон повинен бути включений, а який відключений. А якщо вибрати «Властивості» мікрофона, то можна отримати доступ до налаштувань запису звуку. Більш докладно про це можна почитати в нашій статті «Як налаштувати мікрофон».

вкладка Запись звука

Вкладки «Звуки» і «Зв’язок» не так цікаві. Там доступні налаштування системних звуків Windows, а також налаштування звуку при використанні комп’ютера для розмов по телефону.

Крок № 3. Налаштування звуку на комп’ютері за допомогою Панелі керування звуковою картою.

Більшість виробників звукових карт разом з драйверами встановлюють спеціальну панель для управління звуковою картою. Зазвичай цю панель можна знайти в «Панелі управління Windows» в розділі «Обладнання і звук».

Панель управления звуковой картой

Залежно від виробника, дана Панель може виглядати по-різному. Наприклад, на скріншоті внизу ви можете бачити, як виглядає панель управління вбудованою звуковою картою від компанії VIA.

Настройки звуковой карты VIA

А ось так виглядає Панель управління дискретної звуковою картою Creative Sound Blaster Audigy Fx.

Настройки звуковой карты Creative

Налаштування, які доступні в Панелі керування звуковою картою, зазвичай дублюють те, що доступно у вікні «Звук», яке ми описували вище. Але, якщо звукова карта має які-небудь унікальні функції (наприклад, функції для поліпшення звуку), то доступ до даних налаштувань функцій буде можливий тільки через Панель керування звуковою картою.