Як набрати римські цифри на клавіатурі

110

Римські цифри – це є цифри у вигляді літер латинського алфавіту, які широко використовувалися в часи стародавнього Риму. У сучасному світі римські цифри і числа використовується для позначення нумерації століть, тисячоліть, монархів, груп крові, томів, важливих подій, документів і т. д. Дізнатися більше про римських цифрах можна у відповідній статті на Вікі. Тут ми розповімо про те, як ви можете набрати римські цифри і числа на будь-якій комп’ютерній клавіатурі.

Як вже було сказано вище, римські цифри – це літери латинського алфавіту. Тому для набору римських цифр можна використовувати англійську розкладку клавіатури, яка включає в себе всі потрібні символи (I, V, X, L, C, D і M).

Все що вам потрібно зробити, це натиснути на іконку розкладки клавіатури на панелі завдань (поряд з системним годинником) і вибрати англійську розкладку клавіатури. Також ви можете перемкнути розкладку клавіатури з допомогою комбінації клавіш. Зазвичай для цього використовують комбінації CTRL-ALT, CTRL-SHIFT або Windows-Space.

переключение на английскую раскладку клавиатуры

І після цього можна використовувати англійську розкладку клавіатури для набору римських цифр і чисел. На скріншоті внизу позначено розміщення всіх римських цифр на англійській розкладці клавіатури.

римские цифры на английской клавиатуре

Якщо у вас в системі немає англійської розкладки клавіатури, то ви можете їх додати. У Windows 7 це робиться наступним чином: спочатку потрібно зайти в «Панель управління», перейти в розділ «Годинник, мова та регіон», а потім відкрити «Зміна розкладок клавіатури та інших методів вводу.

Панель управления Windows 7

Далі потрібно натиснути на кнопку «Змінити клавіатуру»

кнопка Изменить клавиатуру

В результаті перед вами з’явиться вікно з настройками клавіатури. Тут потрібно натиснути на кнопку «Додати», в списку вибрати англійську мову і зберегти налаштування за допомогою кнопки «Ok». В результаті у вас з’явиться англійська розкладка клавіатури, на яку можна буде переключиться і набрати римські цифри.

кнопка Добавить

Крім цього римські цифри можна набрати за допомогою ASCII-кодів навіть без англійської розкладки клавіатури. Для цього треба натиснути клавішу ALT і, не відпускаючи її набрати на додатковому цифровому блоці клавіатури (під Num Lock) ASCII-код потрібного символу. Наприклад, якщо натиснути ALT і набрати 73 ми отримаємо символ «I».

  • 73 — I
  • 86 — V
  • 88 — X
  • 76 — L
  • 67 — C
  • 68 — D
  • 77 — M

Але, такий спосіб набору римських цифр вкрай незручний, простіше всього використовувати англійську розкладку клавіатури.