Як користуватися торрентом

52

Торрент це система обміну файлами в основі, якої лежить протокол BitTorrent і принцип P2P. У мережі можна часто почути фразу «скачай на торент», проте далеко не всі користувачі розуміють, що таке торрент, а також як користуватися торрентом. У даній статті ми спробуємо закрити це питання, детально розповівши про те, що таке торрент і як ним користуватися.

Торрент: що це таке і для чого він потрібен

Для того, щоб навчитися користуватися торрентом, нам необхідно ознайомитися з термінологією.

BitTorrent – мережевий протокол розроблений для обміну файлами. Простіше кажучи BitTorrent це набір правил, які використовують торрент-клієнти і торрент-трекери під час процесу обміну файлами. Прокол BitTorrent побудований на принципах однорангової мережі P2P. В такій мережі усі учасники маю однакове становище і права. Іншими словами, всі учасники мережі одночасно є як сервером, так і клієнтами.

Торрент-клієнт – програма розроблена для файлообміну по протоколу BitTorrent. Зараз існує безліч торрент-клієнтів. Найбільш популярні з них це: µTorrent, BitTorrent, BitComet, BitSpirit.

Торрент-трекер або BitTorrent-трекер – це сервер, який управляє файлообміном між окремими торрент-клієнтами. З точки зору користувача торрент-трекер це сайт, на якому можна ознайомитися з доступними для скачування файлів. Крім цього торрент-трекер веде облік обсягу даних, який скачав кожен з користувачів. На багатьох торрент-трекерах існують обмеження, які не дозволяють завантажувати файли, не беручи участь у файлообміні. Ще однією важливою функцією трекера є зберігання та поширення торрент-файлів.

Торрент-файл – це невеликий файл з розширенням torrent. В даній файлі зберігається інформація про дані, які поширюються через файлообменную мережу BitTorrent. Для того щоб скачати з торрента-які дані потрібно скачала завантажити торрент-файл і відкрити його через свій торрент-клієнт. Після цього почнеться завантаження.

Роздача – набір файлів і папок, які поширюються через торрент в одному комплекті. Роздача може складатися з одного файлу (наприклад, якщо це відео) або з великої кількості файлів (наприклад, якщо це музика).

Рейтинг – значення, яке обчислюється торрент-трекером для кожного користувача. Як правило, рейтинг обчислюється за формулою обсяг завантажених файлів / обсяг відвантажених даних. Рейтинг може використовуватися для обмеження користувачів, які тільки викачують, але не відвантажують свої дані.

Бенкет – користувач, який бере участь в обміні файлами. Бенкети діляться на сидів і лічею.

Сід – учасник файлообміну, який має повний обсяг роздачі і відвантажує дані. Першим сідом є користувач, який створив роздачу.

Ліч – користувач, який викачує роздачу. Після того як ліч повністю завантажить роздачу, він перетворюється в сіда. Також під терміном «лич» може розумітися не добросовісний користувач, який не хоче ділитися скачанными файлами.

Вибираємо і встановлюємо торрент-клієнт

Якщо ви не знаєте, як користуватися торрентом, то у вас напевно немає торрент-клієнта. Для того щоб почати працювати з торрентом потрібно вибрати один з торрент клієнтів, завантажити та встановити на свій комп’ютер.

Існує безліч торрент-клієнтів, але найбільш популярним і простим є µTorrent. Тому починаючому користувачеві торрента варто встановити саме його. Перейдіть на офіційний сайт ?torrent і скачайте програму.

Після швидкої і простої установки ви зможете користуватися торрент-клієнт µTorrent. Вона буде виглядати приблизно так:

Заходимо на торрент-трекер

Існує безліч торрент-трекерів, про найпопулярніші з них ми вже писали в одній з попередніх статей. Для того щоб розібратися з тим, як користуватися торрентом, ми виберемо торрент-трекер rutor.org. Даний торрент-трекер не вимагає реєстрації і підтримування високого рейтингу. Тому він відмінно підходить початківцям.

Заходимо на сайт rutor.org. Для того щоб знайти потрібну нас роздачу можна скористатися Пошуком. Натискаємо на посилання «Пошук» і у вікні вводимо потрібний нам пошуковий запит.

Как пользоваться торрентом на трекере Rutor.org

Після того, як ми ввели пошуковий запит і натиснули enter перед нами з’явилися результати пошуку. Вибираємо одну з доступних роздач.

У наступному вікні перед нами відкриється опис роздачі. Якщо опис вас влаштовує, то потрібно завантажити торрент-файл. Для цього клікаєм по посиланню у верхній частині екрана.

Как пользоваться торрентом на трекере Rutor.org

Використовуємо торрент-клієнт

Після того як ми завантажили торрент-файл, його потрібно відкрити з допомогою торрент-клієнта. Як правило, для цього достатньо використати звичайний подвійний клік по торрет-файлу.

При відкритті торрент-файлу програма ?torrent запропонує вам вибрати папку, в яку ми хочемо зберегти викачані файли.

Как пользоваться торрентом с помощью программы µTorrent

Вибравши потрібну папку, закриваємо вікно натисканням на кнопку «OK». Після цього почнеться завантаження обраної роздачі на ваш комп’ютер. Під час завантаження вікно програми µTorrent виглядає приблизно так:

Как пользоваться торрентом с помощью программы µTorrent

Все, ми навчилися користуватися торрентом. Після того як роздача скочується ви зможете знайти її в папці, яку вказали при початку закачування.