Як конвертувати FAT32 в NTFS

35

Файлова система FAT32 має ряд серйозних обмежень, які не дозволяють повноцінно використовувати її в сучасних умовах. Наприклад, максимальний розмір файлу, який можна записати на диск з цією файловою системою, становить 4 Гб. Тим не менш, всі нові флешки, карти пам’яті та інші подібні накопичувачі форматуються виробником саме в FAT32.

З-за цього користувачі не рідко потрапляють в ситуацію, коли накопичувач потрібно форматувати в NTFS, але на ньому вже багато файлів, які нікуди скопіювати. На щастя дана проблема досить легко вирішується за допомогою конвертації файлової системи FAT32 в NTFS. Конвертація не вимагає форматування і виконується без втрати даних. У даному матеріалі ми розповімо про те, як конвертувати FAT32 в NTFS.

Для того щоб конвертувати FAT32 в NTFS нам знадобиться командний рядок, запущена з правами адміністратора. Якщо ви використовуєте Windows 8 або Windows 10, то натисніть комбінацію клавіш Windows-X і в меню виберіть пункт «Командний рядок (адміністратор)»

Якщо ж ви використовуєте Windows 7, то для того щоб запустити командний рядок з правами адміністратора вам потрібно відкрити меню Пуск і ввести в пошук команду «CMD». Після цього потрібно клікнути правою кнопкою мишки по знайденій програми і вибрати пункт меню «Запуск від імені адміністратора».

открываем командную строку с правами администратора

Після цього перед вами повинна відкритися командний рядок з правами адміністратора. Всі подальші дії ми будемо виконувати в ній.

командная строка запущена с правами администратора

Для конвертації файлової системи FAT32 в NTFS потрібно скористатися командою «convert». Ця команда може приймати велику кількість параметрів. Для того щоб переглянути список доступних параметрів введіть команду «convert/?».

просматриваем список параметров для команды convert

З цього списку параметрів нам знадобиться тільки /FS:NTFS. Даний параметр вказує на те, що ми хочемо конвертувати файлову систему NTFS. Отже, повна команда для конвертації FAT32 в NTFS буде виглядати так:

  • convert E: /FS:NTFS

Де:

  • E: – буква диска, який ви хочете конвертувати з FAT32 в NTFS;
  • /FS:NTFS – файлова система, яку ми хочемо отримати;

Вводимо цю команду в командний рядок і чекаємо, поки не з’явиться напис «Перетворення завершено».

конвертируем FAT32 в NTFS

На цьому конвертація з FAT32 в NTFS закінчено, можете продовжувати користуватися вашим диском.