Як качати з торрента

95

Напевно, всі хоч раз стикалися з торрентами, але далеко не всі знають як їх використовувати. У даному матеріалі ми розповімо про те, як працює торрент, а також про те, як качати з торрента.

Як працюють торрент?

В основі так званих торрентів лежить мережевий протокол BitTorrent. Даний протокол розроблений для обміну файлами через Інтернет. Особливістю даного протоколу є те, що він побудований за принципом P2P (Peer to peer). Це означає, що обмін файлами відбувається не між сервером і клієнтом, а між клієнтами. У той час як сервер (або в нашому випадку торрент-трекер) використовується тільки для координації дій всіх клієнтів під час обміну файлами.

Також потрібно згадати про .torrent-файлах. Файли з розширенням .torrent використовуються для зберігання інформації про роздачі. У torrent файлі міститься інформація про файли, які складають роздачу, а також про торрент-трекерах, які беруть участь в цій роздачі.

Що потрібно для того, щоб качати з торрента?

Може здатися, що скачувати файли з торрента занадто складно. Насправді це не так. Єдиною особливістю торрентів є те, що для скачування користувачеві необхідна спеціальна програма. Таку програму зазвичай називають торрент-клієнтом.

Існує безліч різних торрент-клієнтів. Найбільш популярними є: µTorrent, BitTorrent, BitComet і FlashGet. Найбільшою популярністю серед цих торрент-клієнтів користується програма ?torrent. На її прикладі ми і розповімо, як качати з торрента.

Програма ?torrent є повністю безкоштовною і її можна завантажити з офіційного сайту. Для цього переходимо на сайт http://www.utorrent.com/ і тиснемо на кнопку «Завантажити µTorrent».

Після натискання на кнопку «Завантажити µTorrent» нам пропонують завантажити безкоштовну версію µTorrent або купити більш просунуту µTorrent Plus. Тиснемо на посилання «завантаження».

Скачиваем программу µTorrent

Після цього почнеться завантаження програми µTorrent. Після закінчення завантаження запускаємо її установку. При запуску установки вас попросять вибрати мову.

Устанавливаем программу µTorrent

Далі починається установка µTorrent. Процес встановлення максимально простий. Все що потрібно робити-це натискати на кнопку «Далі».

Устанавливаем программу µTorrent

Після закінчення установки перед вами відкриється програма ?torrent. Все, тепер ви готові до скачування з торрентів.

Приступаємо до скачування з торрента

Зайдіть на будь торрент-трекер. Для прикладу ми будемо використовувати http://rutracker.org/, самий популярний торрент-трекер в Рунеті.

Далі відкрийте сторінку будь роздачі. В низу сторінки є невеликий блок з інформацією про даній роздачі. Там же є і посилання «Скачати .torrent».

Скачиваем торренты

Натискаємо на посилання «Скачати .torrent» і завантажуємо torrent файл. Після того як torrent файл завантажений – відкриваємо його. Після цього перед вами повинно відкритися вікно програми µTorrent.

Скачиваем торренты

В цьому вікні можна вибрати папку, у яку ви хочете завантажити даний торрент, а також вибрати файли, які ви хочете завантажити. Після внесення всіх налаштувань в даному вікні натискаємо кнопку «OK».

Далі ви побачите головне вікно програми µTorrent. У ньому буде відображено прогрес вашої завантаження.

Работаем с программой µTorrent

Після закінчення завантаження файли будуть лежати у вибраній папці. А завантажена роздача переміститься з розділу «Завантаження» в розділ «Лунає».

Работаем с программой µTorrent

Статус «Лунає» означає, що ви вже завантажили цю роздачу і тепер інші користувачі можуть завантажувати її з вашого комп’ютера.

На більшості популярних торрент-трекерів існує рейтинг. Рейтинг це співвідношення завантажених і відвантажених вами даних. Якщо рейтинг опуститься занадто низько, то ваш аккаунт можуть заблокувати. Тому не поспішайте видаляти роздачу з торрент-клієнта після завершення скачування. Залиште її в статус «Лунає», тоді інші користувачі зможуть завантажувати від вас файли, а ви, в свою чергу, підвищите свій рейтинг на торрент-трекері.