Як додати оперативної памяті в компютер

117

Оперативна пам’ять – один з основних компонентів будь-якого комп’ютера. Кількість оперативної пам’яті сильно впливає на загальну продуктивність комп’ютера. Якщо пам’яті недостатньо для поточних завдань, то комп’ютер буде працювати повільно. У даному матеріалі ми розповімо про те, як додати оперативної пам’яті в комп’ютер і вирішити цю проблему.

Крок № 1. Визначаємо кількість вільних слотів під оперативну пам’ять.

Якщо ви хочете додати оперативної пам’яті в комп’ютер, то перше, що потрібно зробити, це визначити кількість вільних слотів під пам’ять на вашій материнській платі. Це можна зробити за допомогою програм, але в цьому випадку є невеликий ризик, отримати невірну інформацію. Тому краще не лінуватися і подивитися самостійно. Для цього потрібно повністю знеструмити комп’ютер, покласти його на бік і зняти бічну кришку.

Слоти під оперативну пам’ять будуть знаходитися праворуч від процесорного кулера. На бюджетних або компактних материнських платах зазвичай тільки два слоти. На материнських платах середнього рівня слотів зазвичай чотири, а на найдорожчих платах може використовуватися навіть вісім слотів під пам’ять (в цьому випадку вони розміщуються з двох сторін від процесорного кулера).

Слоти під оперативну пам’ять

Зверніть увагу на те, скільки слотів вільно. Саме стільки модулів оперативної пам’яті ви можете додати в свій комп’ютер. Якщо всі слоти під пам’ять вже зайняті, то в цьому випадку додати оперативної пам’яті в комп’ютер можна тільки через заміну вже встановленої пам’яті.

Крок № 2. Визначаємо поточну конфігурацію пам’яті.

При додаванні оперативної пам’яті в комп’ютер потрібно прагнути до того, щоб всі модулі пам’яті були максимально схожі один на одного. У них повинен бути однаковий обсяг, однакова частота, однакові таймінги і природно однаковий тип (DDR, DDR2, DDR3 або DDR4). Використання однакових модулів пам’яті дозволить уникнути можливих проблем з сумісністю.

Тому, раз ви вже відкрили бічну кришку комп’ютера, то зніміть одну з плат вашої пам’яті і подивіться її характеристики. Зазвичай на оперативної пам’яті є наклейка, на якій написана все потрібна вам інформація. Про те, як зняти і встановити модуль оперативної пам’яті, можете почитати в кінці статті.

наклейка с характеристиками оперативной памяти

Наклейка з характеристиками оперативної пам’яті

Якщо наклейки немає, то ви можете отримати інформацію про встановленої оперативної пам’яті за допомогою програми CPU-Z. Запустіть цю програму на комп’ютер і відкрийте вкладку SPD. Тут будуть вказані характеристики кожного модуля оперативної пам’яті.

характеристики оперативной памяти в программе CPU-Z

Характеристики оперативної пам’яті в програмі CPU-Z

У верхньому лівому куті вкладки SPD буде перемикач, за допомогою якого можна перемикатися між характеристиками різних модулів пам’яті.

Крок № 3. Купуємо нові модулі пам’яті.

Ґрунтуючись на тому, скільки у вас вільних слотів під оперативну пам’ять, а також які характеристики вже встановленої пам’яті, можна визначити, які модулі пам’яті потрібні і скільки їх можна встановити. Ідеальний варіант, знайти у продажу точно такі ж модулі як у вас на комп’ютері, від того ж виробника і з такими ж характеристиками.

Якщо ж точно такий же пам’яті знайти не вдається, то купуйте модулі від іншого виробника, головне, щоб їх характеристики збігалися з тими, що у вас вже встановлені.

Якщо ви міняєте повністю всі модулі пам’яті, то дотримуватися сумісність зі старими модулями вже не обов’язково, головне, щоб нові підтримувалися вашою материнською платою.

Крок № 4. Додаємо оперативну пам’ять комп’ютера.

Після того як потрібні модулі куплені можна приступати до установки в комп’ютер. Якщо потрібно зняти вже встановлені модулі, то для цього потрібно звільнити два фіксатори, які розташовані з боків модуля, і утримуючи модуль через торці акуратно витягти із гнізда. При цьому не потрібно прикладати великої сили, модуль повинен вийти з роз’єму без труднощів.

установка модуля оперативной памяти

Установка модуля оперативної пам’яті

Установка модуля в роз’єм відбувається аналогічним чином. Відкриваєте фіксатори з боків і акуратно вставляєте модуль в роз’єм на материнській платі. При цьому важливо правильно зорієнтувати модуль в роз’ємі. Для цього потрібно звернути увагу на роз’єм і сам модуль. На модулі будуть вирізи, які повинні збігатися з перемичками на роз’ємі (ключ). Зазвичай модуль постає в потрібне положення за два клацання. Після того як модуль пам’яті постало в роз’єм, потрібно закрити фіксатори з боків роз’єму. Після цього можна збирати комп’ютер.