Як дізнатися який жорсткий диск стоїть на компютері

90

Жорсткий диск є одним з основних компонентів комп’ютера. Адже саме він використовується для зберігання більшості даних, як користувача, так і системних. У цій статті ми розповімо про те, як дізнатися який жорсткий диск стоїть на вашому комп’ютері і які у нього характеристики.

Спосіб № 1. Властивості диска.

Найпростіший спосіб дізнатися який жорсткий диск стоїть на комп’ютері, це скористатися вбудованими інструментами в операційній системі Windows. Для цього відкрийте вікно «Мій комп’ютер», натисніть правою кнопкою мишки з будь-якого жорсткого диска і виберіть пункт меню «Властивості».

Після цього перед вами відкриється вікно «Властивості диска». Тут, на вкладці «Обладнання», знаходиться список всіх накопичувачів, підключених до комп’ютера.

список жестких дисков на вкладке Оборудование

Серед іншого в цьому списку є і жорсткі диски. Єдиний мінус назви жорстких дисків представлені в скороченому вигляді.

поиск информации о жестком диске

Для того щоб отримати більше інформації про жорсткому диску, просто введіть його скорочена назва будь-яку пошукову систему. І ви без праці знайдете сторінку з описом всіх його характеристик.

Спосіб № 2. Програма HDDlife Professional.

Якщо ж ви не просто хочете дізнатися, який жорсткий диск стоїть на комп’ютері, але і отримати про нього всю можливу інформацію, то для цього можна скористатися програмою HDDlife Professional. Дана програма є платною, але для перегляду інформації про одному жорсткому диску вистачить і Trial версії.

Программа HDDlife Professional

Як видно на скріншоті вище, програма HDDlife надає інформацію про модель жорсткого диска, виробнику жорсткого диска, технічному стані жорсткого диска, температурі, а також про логічних дисках.

Програму HDDlife Professional можна завантажити на сайті розробника. Там же можна скачати програми HDDlife for Notebooks (Версія для ноутбуків) і SSD Life Professional (версія для SSD-накопичувачів).

Спосіб № 3. Програма CrystalDiskInfo.

CrystalDiskInfo – можна вважати безкоштовною альтернативою програмі HDDlife Professional. Програма CrystalDiskInfo відображає інформацію про всіх жорстких дисках, які стоять на комп’ютері. При цьому для кожного жорсткого диска відображається назва моделі, версія прошивки, серійний номер, що використовується інтерфейс, літера тома, швидкість обертання, число включень, загальний час у роботі, температура, дані системи S. M. A. R. T., а також інша інформація.

Программа CrystalDiskInfo

Для SSD накопичувачів в CrystalDiskInfo може відображатися деяка додаткова інформація. Наприклад, обсяг прочитаних і записаних даних за весь час роботи накопичувача. Завантажити програму можна на офіційному сайті.

У висновку рекомендуємо ознайомитися з нашою статтею про перевірку жорстких дисків на справність.