Як дізнатися який встановлений DirectX

32

DirectX це компонент операційної системи Windows, який використовується при програмуванні комп’ютерних ігор та інших програм використовують тривимірну графіку.

Якщо програма розроблялася з використанням DirectX певної версії, то для її запуску на комп’ютері повинна бути встановлена ця версія DirectX або більш нова. Але, і це ще не все. Для нормальної роботи програми, цю версію повинна підтримувати ще й ваша відеокарта.

Через це виникає багато питань про версії DirectX. Багато користувачі цікавляться, як дізнатися який DirectX встановлений на комп’ютері, а також яка версія DirectX відеокартою підтримується. Відповіді на ці питання ви зможете знайти в цій статті.

Як дізнатися який встановлений DirectX на комп’ютері

Самим простим і швидким способом дізнатися, який встановлений DirectX на комп’ютері є команда dxdiag. Дана команда працює у всіх версіях Windows. Тому дана інструкція універсальна.

Отже, якщо ви хочете дізнатися версію DirectX, то вам потрібно натиснути комбінацію клавіш Windows + R і у вікні ввести dxdiag (знімок внизу). Після цього виконаєте цю команду натиснувши на клавішу вводу.

В результаті перед вами з’явиться вікно під назвою «Засіб діагностики DirectX». В даному вікні відображається основна інформація про вашому комп’ютері. Тут можна буде знайти інформацію про версії DirectX.

посмотрите информацию о DirectX

Як дізнатися який підтримує DirectX відеокарта

Якщо ви хочете дізнатися, який підтримує DirectX ваша відеокарта, то для цього вам знадобиться безкоштовна програма TechPowerUp GPU-Z. Скачайте цю програму з офіційного сайту, встановіть і запустіть на своєму комп’ютері.

посмотрите версию DirectX поддерживаемую видеокартой

Після запуску програма GPU-Z відобразить всю можливу інформацію про вашої відеокарти. Для того щоб дізнатися, підтримувану версію DirectX, зверніть увагу на рядок «DirectX Suport» (знімок вгорі).