Як дізнатися який у мене процесор

39

Процесор головний компонент будь-якого комп’ютера. Саме процесор виконує більшу частину обчислень, тому від його продуктивності залежить загальна продуктивність комп’ютера. Але, далеко не всі знають, який встановлений процесор в їх комп’ютері. Багато користувачі задають питання, як дізнатися який у мене процесор. Про це ми і розповімо в цьому матеріалі.

Як дізнатися який у мене процесор з допомогою «Диспетчера пристроїв».

«Диспетчер пристроїв» це простий і доступний спосіб отримати інформацію про комплектуючих, які встановлені на вашому комп’ютері. Для того щоб відкрити «Диспетчер пристроїв» потрібно перейти по такому шляху: Панель управління – Система і безпека – Система – Диспетчер пристроїв. Крім цього ви можете відкрити це вікно за допомогою команди «mmc devmgmt.msc». Для цього відкрийте меню «Виконати» (комбінація клавіш Windows+R) введіть команду «mmc devmgmt.msc» і натисніть enter. Після цього перед вами відкриється вікно «Диспетчер пристроїв».

Тут потрібно знайти і відкрити пункт «Процесори». У випадаючому меню ви зможете побачити назву процесора. В даному випадку це Intel Core i5-2310 з тактовою частотою 2.9 ГГц. Також в «Диспетчері завдань» ви можете дізнатися назву вашої відеокарти і інших комплектуючих комп’ютера.

Використовуємо програму CPU-Z.

«Диспетчер пристроїв» дозволяє дізнатися назву процесора. Але найчастіше, під питанням, як дізнатися який у мене процесор, користувачі розуміють загальні характеристики процесора, а не тільки інформацію про його назві.

Однією з кращих програм для перегляду інформації про процесорі є програма CPU-Z. Вона оснащена великою кількістю функцій і задовольняє вимоги, як звичайних користувачів, так і просунутих любителів розгону.

Как узнать какой у меня процессор: программа CPU-Z

Інтерфейс програми складається з декількох вкладок. Перша вкладка називається CPU, тут виводиться вся доступна інформація про процесор.

Також за допомогою програми CPU-Z ви можете отримати інформацію про материнської плати, оперативної пам’яті і відеокарти. Для цього перейдіть на відповідні вкладки програми.

Використовуємо BIOS.

Якщо на комп’ютері встановлена операційна система, але вам необхідно дізнатися, який процесор встановлений, то ви можете скористатися Біос. Увійдіть в БІОС і знайдіть інформацію про процесор.

Как узнать какой у меня процессор: БИОС

В залежності від версії BIOS дана інформація може розташовуватися в різних місцях. Але її не складно знайти.