Як дізнатися, який стоїть на компютері Windows

49

Необхідність знати версію Windows, яка встановлена на комп’ютері, може виникнути в самих різних ситуаціях. Наприклад, в більшості випадків, для того щоб завантажити, потрібно спочатку вказати свою версію Windows.

Якщо ви потрапили в подібну ситуацію, і не знаєте свою версію Windows, то дана статті повинна вам допомогти. Пропонуємо вам кілька способів, як дізнатися, якою Windows стоїть на комп’ютері.

Спосіб № 1. Властивості комп’ютера.

Якщо на вашому робочому столі є іконка комп’ютера (саме іконка, а не ярлик), то ви можете дізнатися, який Віндовс стоїть на комп’ютері з її допомогою. Для цього клікніть правою кнопкою миші по цій іконці і виберіть пункт меню «Властивості».

Після цього відкриється вікно з інформацією про вашому комп’ютері. Тут буде вказано версію Віндовс, а також основна інформація про комп’ютер (назва процесора, кількість оперативної пам’яті).

версия Виндовс

Також тут є інформація про розрядності вашої операційної системи. Майже в самому низу вікна, навпроти пункту «Тип системи».

информация о разрядности вашей операционной системы

Потрібно відзначити, що якщо у вас немає іконки комп’ютера на робочому столі, то ви можете викликати це вікно за допомогою комбінації клавіш Windows + Pause/Break.

Спосіб № 2. Команда WinVer.

Другий спосіб дізнатися, який Віндовс стоїть на комп’ютері, це команда WinVer. Натисніть комбінацію клавіш Windows + R і в меню, що з’явилося, введіть WinVer.

введите команду WinVer

Після цього на екрані з’явиться вікно з основними відомостями про вашій операційній системі. Тут ви зможете дізнатися, який Віндовс стоїть на комп’ютері, а також його версію і номер складання.

версия Виндовс и номер сборки

Спосіб № 3. Команда systeminfo.

Ще одна корисна команда, яка дозволить вам дізнатися, якою Windows стоїть на комп’ютері, це команда systeminfo. Для того щоб скористатися даною командою, відкрийте «Командний рядок», введіть systeminfo і натисніть на клавішу вводу. Після цього на екрані з’явиться основна інформація про вашому комп’ютері. Серед цієї інформації ви зможете знайти версію вашого Windows.

команда systeminfo

Також ви можете виконати дану команду і іншим способом. Для цього натисніть комбінацію клавіш Windows + R і у вікні, введіть cmd /k systeminfo.

введите cmd /k systeminfo

В цьому випадку спочатку буде запущена «Командний рядок», а вже потім в ній буде виконана команда systeminfo.

Спосіб №4. Вікно «Відомості про систему».

Останній спосіб, який ми розглянемо, це вікно «Відомості про систему». Для того щоб викликати цього вікно натисніть комбінацію клавіш Windows + R і у вікні введіть команду msinfo32.

введите команду msinfo32

Після цього перед вами відкриється вікно «Відомості про систему», в якому ви зможете дізнатися, який Віндовс стоїть на вашому комп’ютері. Знайти цю інформацію буде легко, оскільки вона відразу з’явиться перед вашими очима.

окно Сведения о системе

Якщо у вас виникли якісь труднощі з виконанням команди msinfo32, то ви можете відкрити це вікно за допомогою пошуку в меню Пуск. Для цього просто введіть у пошук «Відомості про систему» і відкрийте знайдену програму.