Як дізнатися який процесор на компютері

34

Процесор – це основний компонент у будь-якому комп’ютері. Саме процесор виконує більшу частину обчислень, які потрібно виконати комп’ютера. Тому від продуктивності процесора безпосередньо залежить загальна продуктивність всього комп’ютера.

Але, не дивлячись на це, далеко не всі користувачі знають, який використовується в їх комп’ютері. У цьому матеріалі ми розповімо про те, як дізнатися, який використовується на вашому комп’ютері.

Спосіб № 1. Властивості системи.

Для того щоб дізнатися, який використовується на вашому комп’ютері, ви можете скористатися вбудованими в Windows засобами. Наприклад, можна відкрити властивості системи. Для цього клікніть правою кнопкою миші по іконці «Комп’ютер» на робочому столі і виберіть пункт «Властивості». Після цього перед вами з’явиться вікно з основними відомостями про вашому комп’ютері. Крім усього іншого тут буде вказано модель процесора.

Якщо на вашому робочому столі немає іконки «Комп’ютер», то ви можете відкрити це вікно за допомогою Панелі управління. Для цього відкрийте Панель управління і перейдіть в розділ «Система і безпека – Система».

Спосіб № 2. Диспетчер пристроїв.

Диспетчер пристроїв це утиліта, яка доступна в будь-якій версії Windows. З її допомогою можна отримати інформацію про всі компоненти вашого комп’ютера. Найпростіший спосіб відкрити Диспетчер пристроїв, це скористатися пошуком. Відкрийте меню Пуск або стартовий екран (якщо у вас Windows 8) і введіть в пошук фразу «Диспетчер пристроїв». Також Диспетчер пристроїв можна відкрити за допомогою команди «mmc devmgmt.msc».

Диспетчер устройств

Після відкриття Диспетчера пристроїв розкрийте список процесорів, і ви побачите назву процесора.

Спосіб № 3. Засіб діагностики DirectX.

Засіб діагностики DirectX, це ще один спосіб дізнатися який процесор на комп’ютері без установки додаткових програм. Для того щоб запустити цю утиліту відкрийте меню «Виконати» (комбінація клавіш Windows+R) і введіть команду «dxdiag».

Средство диагностики DirectX

Після використання команди «dxdiag» перед вами з’явиться вікно з основними відомостями про вашому комп’ютері. Тут є і назва моделі вашого процесора.

Спосіб № 4. Сторонні програми.

Також ви можете дізнатися, який встановлений на комп’ютері з допомогою сторонніх програм. Краще всього для цих цілей підходить програма CPU-Z.

программа CPU-Z

Дана програма створена для отримання вичерпної інформації про процесор. З її допомогою ви зможете дізнатися не тільки назва процесора, але і всі його характеристики. Програма CPU-Z є повністю безкоштовною, тому її можна завантажити з офіційного сайту.

Спосіб № 5. BIOS.

Якщо на комп’ютері не інстальовано, або вона не працює, то ви можете дізнатися назву процесора через BIOS. Для цього увійдіть в BIOS і знайдіть там інформацію про систему.

BIOS

Крім назви процесора, в BIOS можна дізнатися характеристики процесора, оперативної пам’яті і жорстких дисків.