Як дізнатися який блок живлення стоїть на компютері

153

Користувачі часто запитують про те, чи можна дізнатися, який блок живлення стоїть на комп’ютері, не знімаючи кришки з системного блоку. На жаль, це неможливо. Блок живлення просто забезпечує живлення материнської плати та інших компонентів комп’ютера. При цьому програмним способом він ніяк не визначається. У даній статті ми докладно розповімо про те, що потрібно робити, щоб отримати інформацію про блок живлення, встановленому на комп’ютері, якщо така необхідність виникла.

Дивимося інформацію про блок живлення на наклейці

Єдиний спосіб дізнатися, який блок живлення стоїть на комп’ютері це зняти бічну кришку системного блоку і подивитися на наклейку на БП. Для цього потрібно спершу вимкнути комп’ютер і відключити від нього всі кабелі. Інакше ви ризикуєте отримати удар струмом або пошкодити компоненти комп’ютера.

Після того як кабелі відключені, можна приступати до зняття бічної кришки системного блоку. На більшості комп’ютерних корпусів, бічні кришки кріпляться за допомогою чотирьох гвинтів (по два на кожну кришку). Для того щоб дізнатися інформацію про блок живлення не обов’язково відкручувати всі чотири гвинти і знімати обидві кришки, буде досить зняти тільки ліву кришку (якщо дивитися на корпус з передньої частини).

снятие боковой крышки системного блока

Після зняття лівої бічної кришки потрібно знайти блок живлення. В бюджетних комп’ютерних корпусах він зазвичай знаходиться у верхній частині системного блоку.

блок питания вверху компьютера

У комп’ютерних корпусах середнього і високого цінового діапазону блок живлення зазвичай знаходиться в нижній частині комп’ютерного корпусу.

блок питания внизу компьютера

Після того, як БЖ знайдений, вам потрібно вивчити наклейку, яка на ньому знаходиться. Зазвичай на цій наклейці крім назви є інформація про потужності блоку живлення і інших його характеристиках.

наклейка на блоке питания

Але іноді на етикетці є тільки назва блоку живлення. У цьому випадку решту інформацію потрібно шукати в інтернеті.