Як дізнатися яка відеокарта стоїть на компютері

36

Багато користувачів не знають, яка відеокарта встановлена на їх комп’ютері. Тому перед апгрейдом комп’ютера у них виникає питання, як дізнатися яка відеокарта стоїть на комп’ютері? У даній статті ми розглянемо ряд способів вирішення даної проблеми.

Використовуємо «Диспетчер завдань»

Найпростішим і доступним способом дізнатися, яка відеокарта стоїть на комп’ютері є «Диспетчер пристроїв». Це вбудована в операційну систему Windows утиліта, яка дозволяє отримати керувати підключеним до комп’ютера обладнанням.

Для того щоб запустити Диспетчер пристроїв» потрібно пройти по шляху: «Пуск — Панель управління — Система і безпека – Система» і у вікні натиснути на посилання «Диспетчер пристроїв». Також диспетчер пристроїв можна запустити і більш коротким способом. Якщо у вас на робочому столі є іконка «Мій комп’ютер», викличте її контекстне меню і виберіть пункт «Властивості».

Как узнать какая видеокарта стоит на компьютере

Як дізнатися яка відеокарта стоїть на комп’ютері: вікно Система

Перед вами повинно відкритися вікно, в якому потрібно натиснути на посилання «Диспетчер пристроїв».

Как узнать какая видеокарта стоит на компьютере

Як дізнатися яка відеокарта стоїть на комп’ютері: Диспетчер завдань

В «Диспетчері пристроїв» потрібно знайти пункт «Відеоадаптери» і розгорнути його. Тоді ви зможете побачити назва відеокарти. У нашому випадку це ASUS EAH6670 Series.

Використовуємо інші програми

Якщо спосіб з використанням «Диспетчера завдань» з якихось причин вам не підходить ви можете використовувати спеціальні програми для діагностики комп’ютера. Наприклад, програму HWmonitor.

Как узнать какая видеокарта стоит на компьютере

Як дізнатися яка відеокарта стоїть на комп’ютері: програма HWmonitor

Для цього достатньо запустити програму HWmonitor і знайти відеокарту в загрузившемся списку. Програму HWmonitor використовувати набагато зручніше ніж «Диспетчер завдань». Тут в одному місці зосереджено інформацію про всіх комплектуючих встановлених в комп’ютер. Також тут ви зможете дізнатися технічну інформацію про напругах і температурах для кожного окремого пристрою.