Як дізнатися яка в мене звукова карта

89

Звукова карта-це компонент комп’ютера, на який зазвичай не звертають увагу. Тому дуже часто навіть просунуті користувачі ПК не знають, яка звукова карта коштує на комп’ютері. А адже ця інформація може знадобитися, наприклад, для того щоб знайти і викачати драйвери. У цьому матеріалі ми розповімо про те, ка дізнатися яка у вас звукова карта.

Визначення моделі звукової карти потрібно почати з відкриття Диспетчера пристроїв. Ви можете це зробити кількома способами. Найпростіший варіант, це просто відкрити меню Пуск (або стартовий екран, якщо ви використовуєте Windows 8) і ввести в пошук фразу «Диспетчер пристроїв». Після цього система сама знайде і запропонує вам відкрити цю програму.

Після того як ви відкрили Диспетчер пристроїв, вам потрібно знайти розділ «Звукові, відео та ігрові пристрої» і знайти нам звукову карту. Зверніть увагу, в розділі «Звукові, відео та ігрові пристрої» може бути кілька пристроїв, наприклад, крім звукових карт там з’являються веб-камери та інші медіа пристрою. Тому дуже важливо не переплутати.

звуковая карта в Диспетчере устройств

На нашому скріншоті, в якості назви звукової карти зазначено «VIA High Definition Audio». З цього можна зробити висновок, що на комп’ютері використовується звукова карта VIA. Але, назва конкретної моделі невідомо. Це пов’язано з тим, що на комп’ютері використовується інтегрована звукова карта. У випадку дискретної звукової карти, в Диспетчері пристроїв повинно відображатися повна назва моделі.

Для отримання більш конкретної інформації про інтегрованої звукової карти нам знадобиться програма Everest. Запускаємо цю програму і переходимо на вкладку «HD audio». Тут буде вказана конкретна модель аудіо чіпа, який використовується на вашій материнській платі.

Everest

В нашому випадку, аудіо чіп називається «VIA VT1708S»