Як дізнатися яка в мене відеокарта на Windows 7

58

Далеко не всі користувачі знають, яка відеокарта встановлена на їх комп’ютері. Особливо, якщо вони не збирали комп’ютер самостійно, а купили вже готову збірку. Рано чи пізно такі користувачі стикаються з ситуацією, коли їм потрібно знати назву моделі відеокарти. Наприклад, для того, щоб оновити драйвери або дізнатися чи є підтримка DirectX 11. У цьому матеріалі ми розповімо про те, як дізнатися яка в мене відеокарта на Windows 7.

Спосіб № 1. Як дізнатися яка в мене відеокарта на Windows 7 за допомогою Диспетчера пристроїв.

Самий простий спосіб, як дізнатися свою відеокарту на Windows 7, це відкрити Диспетчер пристроїв. Це можна зробити кількома способами. Наприклад, ви можете клікнути правою кнопкою миші по іконці «Мій комп’ютер» (по іконці, а не по ярлику) і вибрати пункт «Властивості». Після цього відкриється вікно «Перегляд основних відомостей про вашому комп’ютері. Тут ви зможете відкрити Диспетчер пристроїв. Для цього достатньо натиснути на відповідне посилання в бічному меню.

Також Диспетчер пристроїв можна відкрити з меню Пуск або стартового екрану Windows 8. Вам потрібно просто ввести в пошук фразу «Диспетчер завдань» і відкрити програму, яку вам знайде операційна система.

используем поиск в меню Пуск

Після того як ви тим чи іншим способом відкрили Диспетчер завдань, вам потрібно знайти розділ «Відеоадаптери». Відкривши цей розділ, ви побачите назву своєї відеокарти.

смотрим название видеокарты в Диспетчере задач

В нашому випадку, відеокарта називається ASUS EAH6670.

Спосіб № 2. Як дізнатися свою відеокарту на Windows 7 за допомогою команди DXDIAG.

В операційній системі Windows 7 (а також в Windows 8 і Windows 10) є команда під назвою DXDIAG. За допомогою цієї команди можна викликати вікно з інформацією про DirectX, а також основною інформацією про комп’ютері. Якщо ви хочете швидко дізнатися яка вас відеокарта, то вам потрібно натиснути комбінацію клавіш Windows+R і ввести DXDIAG.

вводим команду DXDIAG

Після цього перед вами з’явиться вікно під назвою «Засіб діагностики DirectX».Тут потрібно перейти на вкладку «Екран». На цій вкладці в самому верху вікна буде вказано назву вашої відеокарти.

смотрим название видеокарты в окне DXDIAG

Спосіб № 3. Як дізнатися яка в мене відеокарта на Windows 7 за допомогою спеціалізованих програм.

Також ви можете скористатися спеціалізованими програмами для перегляду технічних характеристик комп’ютера. Наприклад, ви можете використовувати такі програми PC Wizard або Everest. Але для нашої мети підійде і проста програма. Наприклад, така як GPU-Z.

GPU-Z це невелика безкоштовна утиліта, яка не вимагає установки. Вона розроблена для отримання інформації про технічні характеристики відеокарти, а також її температури й інших параметрів роботи. Для того щоб дізнатися свою відеокарту, вам досить запустити програму GPU-Z.

смотрим название видеокарты в окне GPU-Z

У самому верху програми буде вказано назву моделі відеокарти.