Як дізнатися яка материнська плата стоїть в компютері

53

Рано чи пізно замислюються про оновлення комп’ютера. Хтось купує новий, але більшість воліють проводити апгрейд, замінюючи старі комплектуючі більш новими. Таким чином, можна значно підвищити продуктивність комп’ютера і непогано заощадити.

Для того щоб вибрати новий процесор або встановити додаткову оперативну пам’ять вам необхідно знати, яка материнська плата встановлена на вашому комп’ютері, а також знати її основні характеристики. У даній статті ми розповімо про те, як дізнатися, яка материнська плата стоїть у вашому комп’ютері.

Першим і найпростішим способом дізнатися яка материнська плата стоїть на комп’ютері – це знайти її упаковку. Якщо у вас збереглася упаковка материнської плати, то на ній обов’язково має бути зазначено назву моделі. Навіть якщо у вас вже немає коробки від плати, можливо, збереглася документація, гарантійні документи або інструкція. На цих документах також можна знайти назву вашої моделі материнської плати.

Якщо ні упаковки, ані документації від материнської плати не збереглися, ви можете оглянути саму материнську плату. Як правило, на її поверхні зазначено назву моделі.

Однак, якщо материнська плата вже встановлена, то цей спосіб не дуже зручний. Адже вам доведеться відкривати кришку системного блоку. Тому якщо вам необхідно дізнатися яка материнська плата стоїть на комп’ютері, і у вас немає документації, то найбільш простим і доступним способом буде використання спеціальних програм, призначених для перегляду характеристик комп’ютера.

Програма CPU-Z є однією з найбільш простих і одночасно потужних програм такого роду. Дана програма абсолютно безкоштовна, і її можна завантажити на сайті http://www.cpuid.com/.

Програма CPU-Z складається з декількох вкладок. Для того щоб отримати інформацію про встановлену материнській платі перейдіть на вкладку «Mainboard». Тут вказаний виробник материнської плати, її модель, а також інша інформація.

На інших вкладках програми CPU-Z ви можете отримати інформацію про встановлений процесор, оперативної пам’яті і графічному прискорювачі. Ця інформація також буде дуже корисна при відновленні компонентів комп’ютера.