Як дізнатися відеокарту свого компютера

43

Користувачі часто цікавляться, як дізнатися відеокарту свого комп’ютера. Такий інтерес зазвичай виникає при оновленні драйверів або перегляді системних вимог нової комп’ютерної гри. У даній статті ми розглянемо відразу три способи як можна отримати цю інформацію.

Спосіб № 1. Диспетчер пристроїв.

У всіх версіях Windows, є інструмент під назвою «Диспетчер пристроїв». З його допомогою можна подивитися список всіх комплектуючих встановлених у вашому комп’ютері. І якщо ви хочете дізнатися відеокарту свого комп’ютера, то найпростіший спосіб — це скористатися «Диспетчер пристроїв».

Відкрити «Диспетчер пристроїв» можна по-різному. Наприклад, ви можете відкрити меню «Пуск» і просто ввести пошуковий запит «диспетчер пристроїв».

Також «Диспетчер пристроїв» можна відкрити за допомогою команди «mmc devmgmt.msc». Для цього потрібно відкрити меню «Виконати» з допомогою комбінації клавіш Windows+R, ввести команду і натиснути на клавішу вводу.

выполняем команду mmc devmgmt.msc

Після того як ви відкрили «Диспетчер пристроїв», отримати інформацію про відеокарту, яка встановлена на вашому комп’ютері, досить просто. Все що вам потрібно зробити, це відкрити розділ «Відеоадаптери» і подивитися назва відеокарти, яка знаходиться в цьому розділі.

видеокарта в Диспетчере устройств

Спосіб № 2. Засіб діагностики DirectX.

«Засіб діагностики DirectX» це ще один інструмент вбудований в кожну версію windows. Він був розроблений для виявлення та усунення різноманітних проблем, які можуть виникати при роботі з технологією DirectX. За допомогою даного інструменту можна отримати інформацію про всі основні компоненти комп’ютера. Серед іншого тут можна також дізнатися відеокарту свого комп’ютера.

Для того щоб відкрити Засіб діагностики DirectX» відкрийте меню «Виконати» з допомогою комбінації клавіш Windows+R, введіть команду «dxdiag» і натисніть на клавішу вводу.

выполняем команду dxdiag

Після того, як ви отроете «Засіб діагностики DirectX», перейдіть на вкладку «Екран».

вкладка Экран в Средстве диагностики DirectX

На цій вкладці ви зможете дізнатися відеокарту свого комп’ютера, а також отримати її основні технічні характеристики. видеокарта в Средстве диагностики DirectX

Спосіб № 3. Програма GPU-Z.

Якщо на комп’ютері не інстальовано драйвери для відеокарти, то описані вище способи перегляду інформації про відеокарту можуть не спрацювати. Це пов’язано з тим, що без драйверів операційна система Windows не може визначити модель відеокарти. Якщо ви зіткнулися з подібною проблемою, то для того щоб дізнатися відеокарту свого комп’ютера вам доведеться встановити спеціальну програму.

Найоптимальніший варіант — це скористатися програмою GPU-Z. Це безкоштовна програма для перегляду інформації про відеокарту. Ви можете завантажити її з офіційного сайту розробника.

Після запуску програми GPU-Z перед вами з’явиться невелике вікно, в якому буде доступна вся можлива інформація про вашу відеокарту. В самому верху вікна, в полі «Name», буде вказана назва відеокарти, яка встановлена на вашому комп’ютері.

видеокарта в GPU-Z

Також за допомогою програми GPU-Z, можна дізнатися не тільки назва відеокарти, але і її виробника.

производитель видеокарты в GPU-Z

Якщо на вашому комп’ютері використовується декілька відеокарт, то ви можете отримати інформацію про кожну з них. Для цього внизу вікна GPU-Z є випадаюче меню, в якому можна вибрати відеокарту, інформацію про яку ви хочете отримати.