Як дізнатися версію драйвера відеокарти

53

Як дізнатися версію драйвера відеокарти? Таке питання часто задають любителі комп’ютерних ігор. Якщо у вас виникають проблеми з запуском ігор або інших тривимірних програм, то можливо вам слід оновити драйвери для відеокарти. Для цього вам потрібно дізнатися версію драйвера відеокарти і якщо ця версія застаріла завантажити і встановити новий драйвер. У даній статті ми розповімо про те, як дізнатися версію відеокарти за допомогою засобу діагностики DirectX.

Для початку вам потрібно відкрити меню «Виконати», для цього використовуємо комбінацію клавіш Win+R.

Після цього перед вами відкриється меню «Виконати». Тут потрібно ввести команду «dxdiag» і натиснути enter. Далі перед вами повинно відкритися вікно під назвою «Засіб діагностики DirectX». За допомогою цього вікна можна дізнатися всю основну інформацію про комп’ютер і його відео підсистемі.

Оскільки нас цікавить, як дізнатися версію драйвера відеокарти, то ми переходимо на вкладку «Екран». Тут у розділі «Драйвери» ви зможете дізнатися всю основну інформацію про драйвери відеокарти, встановлених на вашому комп’ютері. Зокрема тут зазначено: DLL файли драйвера відеокарти, версія драйвера відеокарти, дата виходу даної версії драйверів і інша інформація.

Как узнать версию драйвера видеокарты: средство диагностики DirectX

Крім цього на вкладці «Екран» ви можете дізнатися назву вашої відеокарти і її виробника.

Для того щоб переконатися, що на комп’ютері встановлено останню версію драйверів для відеокарти, перейдіть на офіційний сайт виробника та дізнатися, яка версія доступна для завантаження. Якщо версія, яку пропонує завантажити виробник відеокарти більш свіжа, то вам слід оновити драйвер.

Також, ви можете дізнатися версію драйвера відеокарти за допомогою «Диспетчера пристроїв». Для того, щоб запустити «Диспетчера пристроїв» відкрийте Панель управління і перейдіть по такому шляху: Система і безпека — Система — Диспетчер пристроїв.

Как узнать версию драйвера видеокарты: Диспетчер устройств

Після цього відкрийте розділ «Відеоадаптери» і клацніть правою кнопкою мишки по вашій відеокарті. У вікні, виберіть пункт «Властивості». Після цього перед вами відкриється вікно з властивостями відеокарти. Тут на вкладку «Драйвер» буде вказана версія драйверів і інша інформація.