Як дізнатися тип оперативної памяті компютера

47

Замислюючись про апгрейд комп’ютера, користувачі усвідомлюють, що не пам’ятають, який тип оперативної пам’яті використовується на комп’ютері. Якщо ви зіткнулися з такою ситуацією, то наша стаття повинна вам допомогти. Тут ми розповімо про те, як дізнатися тип оперативної пам’яті комп’ютера, не розкриваючи системний блок. Крім цього, у статті буде ряд порад, які допоможуть уникнути типових помилок при покупці нової пам’яті комп’ютера.

Самий простий і водночас надійний спосіб дізнатися тип оперативної пам’яті комп’ютера, не розкриваючи системний блок, це скористатися програмою CPU-Z. Дана програма розроблена для отримання інформації про процесор, материнську плату, відеокарту і оперативної пам’яті. При цьому програма повністю безкоштовна і ви можете завантажити її з офіційного сайту розробника.

Отож, скачайте останню версію CPU-Z, встановіть її на свій комп’ютер і запустіть. Після запуску перед вами з’явиться вікно з інформацією про центральному процесорі. Для того щоб дізнатися про тип оперативної пам’яті, а також інші її характеристики, перейдіть на вкладку «Memory». Тут, в самому верху вікна ви побачите тип оперативної пам’яті, яка використовується на вашому комп’ютері.

Трохи нижче буде вказано загальний об’єм оперативної пам’яті (обсяг всіх плат оперативної пам’яті, встановлених на комп’ютері).

объем оперативной памяти

А ще нижче, буде інформація про поточну тактовій частоті оперативної пам’яті (на скріншоті це 665.1 MHz) і інформація про таймінгах.

информация о частоте оперативной памяти и таймингах

Але, це ще не вся інформація про оперативної пам’яті комп’ютера, яку можна отримати за допомогою програми CPU-Z. Якщо перейти на вкладку «SPD», то можна отримати конкретну інформацію про кожній платі оперативної пам’яті, яка встановлена на комп’ютері.

вкладка SPD

На вкладці «SPD», в лівому верхньому куті вікна, є випадний список, за допомогою якого можна вибрати будь-який з встановлених на комп’ютер планок оперативної пам’яті.

выпадающий список

Після вибору потрібно планки, у правій частині вікна з’являється інформація про неї. Тут можна дізнатися тип оперативної пам’яті (на скріншоті це DDR3), об’єм планки (4096 мегабайт), виробника (Kingstone), пропускну здатність (PC3-10700), частоту (667 МГц), номер партії, серійний номер, дата виробництва, а також таймінги.

тип оперативной памяти и другие характеристики

Таким чином, перемикаючись між планками з допомогою випадаючого меню можна отримати всю необхідну інформацію про поточної оперативної пам’яті комп’ютера.

Збір оперативної пам’яті для комп’ютера

Зазвичай користувачі цікавляться інформацією про тип оперативної пам’яті комп’ютера, коли планують провести апгрейд системи. Тому буде не зайвим дати кілька порад по підбору оперативної пам’яті:

  • У підборі головне це тип оперативної пам’яті комп’ютера. Якщо на вашому комп’ютері використовується DDR3, то ви можете встановити лише DDR3, якщо DDR2, то тільки DDR2 і т. д.
  • Також важливо пам’ятати, що для настільних комп’ютерів і ноутбуків використовуються планки оперативної пам’яті різного форм-фактора і з різним роз’ємом. Для настільних ПК це роз’єм DIMM, а для ноутбуків SO-DIMM. Тому при покупці потрібно звертати увагу не тільки на тип оперативної пам’яті (DDR, DDR2, DDR3 і DDR4), але і на використовуваний роз’єм (DIMM або SO-DIMM).
  • Частота пам’яті повинна підтримуватися процесором і материнської платою. Інформацію про підтримувані частотах можна отримати на офіційних сайтах виробників. Якщо в комп’ютері вже є встановлена пам’ять, то вибирайте пам’ять з такою ж частотою.
  • У планок оперативної пам’яті бувають проблеми з сумісністю. Тому при апгрейд комп’ютера краще всього вибирати точно таку ж пам’ять. Постарайтеся знайти пам’ять від того ж виробника, з тими ж тактовими частотами, такого ж об’єму і з тими ж таймінгами. Так ви уникнете можливих проблем. Якщо знайти точно таку ж пам’ять не вдається, то постарайтеся знайти максимальну схожу.
  • Перед покупкою оперативної пам’яті, переконайтеся, що на вашій материнській платі є вільні слоти. Оскільки програма CPU-Z може ввести вас в оману. CPU-Z може відображати 4 слота, 2 з яких порожні, а 2 використовуються. У той час як в реальності на материнської плати є тільки два слоти для оперативної пам’яті і обидва вони зайняті. Отримати інформацію про кількість слотів під пам’ять можна на офіційному сайті виробника материнської плати.