Як дізнатися температуру жорсткого диска

43

Жорсткий диск це компонент, на якому зберігається вся інформація в комп’ютері. Тому саме жорсткий диск можна вважати найважливішим компонентом комп’ютера. Для того щоб запобігти втраті інформації з жорсткого диска необхідно стежити за його станом. Одним з важливих параметрів жорсткого диска є його температура. У даному матеріалі ми розповімо про те, як дізнатися температуру жорсткого диска.

Програми для моніторингу температури жорсткого диска

Однією з найбільш зручних програм для спостереження за температурою компонентів комп’ютера є програма HWmonitor. Дана програма дозволяє дізнатися температуру, напруга та інші параметри комплектуючих комп’ютера.

Как узнать температуру жесткого диска

HWmonitor

Працювати з програмою HWmonitor дуже просто. Все що вам потрібно зробити, це запустити програму і знайти в списку компонентів жорсткий диск.

Програма HWmonitor є повністю безкоштовною і її можна завантажити на офіційному сайті http://www.cpuid.com/softwares/hwmonitor.html.

Але програма HWmonitor має один недолік, вона відображає лише температуру жорсткого диска. Якщо вам потрібно більше інформації про стан ваших накопичувачів вам підійде програма CrystalDiskInfo. Як і попередня програма CrystalDiskInfo поширюється повністю безкоштовно.

Как узнать температуру жесткого диска

CrystalDiskInfo

За допомогою програми CrystalDiskInfo ви зможете дізнатися не тільки температуру жорсткого диска, але і інші його параметри. Розглянемо основні можливості програми CrystalDiskInfo:

  • Перегляд технічних характеристик жорстких дисків;
  • Перегляд інформації про температуру жорстких дисків;
  • Перегляд інформації про технічний стан жорстких дисків;
  • Перегляд інформації про температуру жорстких дисків з панелі сповіщень;
  • Робота із зовнішніми жорсткими дисками, RAID масивами, SSD накопичувачами;

Завантажити програму CrystalDiskInfo можна на офіційному сайті http://crystalmark.info.

Температура жорстких дисків

Отже, ми дізналися температуру нашого жорсткого диска, тепер розберемося з тим, яку температуру можна вважати нормальною для жорсткого диска. Виробники жорстких дисків зазвичай вказують, що їхні диски можуть працювати в діапазоні від 0 до 60 градусів Цельсія. Більш того, тести показують, що жорсткий диск буде працювати і при більш високих температурах. Але, якщо ви хочете, щоб ваш жорсткий диск пропрацював як можна довше, то краще утримувати його температуру в більш вузьких рамках. Оптимальним температурним діапазоном для жорсткого диска можна вважати діапазон від 20 до 45 градусів Цельсія.

Якщо зараз температура вашого жорсткого диска виходить за ці рамки, то ви можете спробувати знизити її, наприклад:

  • Якщо у вас встановлено більше двох жорстких дисків постарайтеся розмістити їх якомога далі один від одного. Це значно поліпшить їх охолодження.
  • Встановіть додатковий кулер. Найпростіший і надійний спосіб. Встановіть додатковий кулер таким чином, щоб він обдував жорсткий диск.