Як дізнатися температуру процесора в Windows 7

51

Температура процесора – дуже важливий параметр для будь-якого комп’ютера. Якщо температура буде занадто високою, то комп’ютер буде працювати не стабільно. Зазвичай це проявляється у вигляді зниження продуктивності, зависань і неочікуваних перезавантажень. Тому температуру процесора потрібно перевіряти, хоча б час від часу.

На жаль, в Windows 7 не передбачено зручних інструментів для спостереження за температурою процесора. Тому для того щоб дізнатися температуру процесора в Windows 7 доводиться вдаватися до допомоги сторонніх програм. У цьому матеріалі ми розповімо про декілька найбільш популярних безкоштовних програм, які можна використовувати для цих цілей.

Hwmonitor (завантажити з офіційного сайту)

Hwmonitor – одна з найбільш популярних програм для спостереження за температурою компонентів комп’ютера. З її допомогою можна спостерігати за температурою процесора, відеокарти, чіпсета і жорстких дисків. Також Hwmonitor надає інформацію про швидкості обертання кулерів, напругах і тактових частотах.

Однією з особливостей програми Hwmonitor є те, що вона показує не тільки поточне значення температури, але також Максимальне та Мінімальне значення, зафіксоване за час роботи програми. Це дуже зручно, оскільки дозволяє відстежувати температурні піки на тривалому відрізку часу.

Core Temp (завантажити з офіційного сайту)

Core Temp – програма, спеціально розроблена для контролю температури процесора в Windows 7. В плані відстеження температури Core Temp багато в чому повторює можливості Hwmonitor. Тут можна відслідковувати поточну температуру, а також максимальні і мінімальні значення.

Core Temp

Крім цього в Core Temp є ряд додаткових можливостей. Наприклад, дана програма відображає основні характеристики процесора (платформа, тактова частота, техпроцес, ревізія і т. д.). А якщо зайти в меню «Сервіс – G15 аплет», то можна включити відображення температури процесора на панелі завдань.

Piriform Speccy (Завантажити з офіційного сайту)

Speccy – програма для перегляду характеристик комп’ютера від розробника Piriform (відомого завдяки програмі CCleaner). З допомогою Piriform Speccy можна дізнатися практично будь-яку інформацію про вашому комп’ютері. Тому якщо вам потрібно дізнатися температуру процесора в Windows 7, то Piriform Speccy може вам підійти.

Piriform Speccy

Для того щоб подивитися значення температури процесора за допомогою Piriform Speccy потрібно зайти в розділ «Центральний процесор». Тут не відображається максимальне і мінімальне значення температури, але зате тут можна подивитися красиві графіки, що відображають зміну температури протягом останнього часу.

BIOS

Якщо ви хочете дізнатися температуру процесора, але ваша Windows 7 не завантажується, то ви можете зробити це за допомогою BIOS. Зайдіть в BIOS і знайдіть там розділ з інформацією про температуру, зазвичай він називається «Hardware Monitor».

BIOS

Також за допомогою BIOS дуже зручно відстежувати температуру в разі раптових перезавантажень комп’ютера.