Як дізнатися скільки ядер в процесорі

136

Однією з основних характеристик сучасного процесора є кількість ядер. Чим більшою кількість обчислювальних ядер оснащений процесор, тим вище його продуктивність. Тому багатьох користувачів ПК цікавить, як дізнатися, скільки ядер в процесорі.

Для того щоб дізнатися кількість ядер в процесорі ви можете використовувати функції, вбудовані в операційну систему або сторонні програми. В даному матеріалі ми розглянемо кілька способів, які дозволять вам дізнатися, скільки ядер в процесорі, який встановлений у вашому комп’ютері.

Як дізнатися, скільки ядер в процесорі засобами операційної системи

Для того щоб дізнатися скільки ядер в процесорі вам необхідно знати точну назву моделі процесора, який встановлений у вашому комп’ютері. Для початку потрібно відкрити вікно з властивостями системи.

Це можна зробити кількома способами:

  • Пуск – Панель управління – Система і безпека – Система;
  • Правий клік по іконці «Мій комп’ютер» на робочому столі – Властивості;

Після цього перед вами відкриється вікно, в якому можна переглянути основну інформацію про комп’ютері. Зокрема тут буде вказано назву вашого процесора. Це назва потрібно вбити в пошукову систему знайти інформацію про кількість ядер.

Як дізнатися, скільки ядер в процесорі за допомогою програми CPU-Z

Також ви можете дізнатися кількість ядер в процесорі за допомогою спеціальних програм, призначених для перегляду характеристик комп’ютера. У нашому випадку найбільш правильно буде використовувати програму CPU-Z. Ця програма дозволяє отримати всю можливу інформацію про встановлений процесор.

Програма CPU-Z розповсюджується повністю безкоштовно і її можна завантажити на сайті cpuid.com.

Інформація про кількість ядер в установленому процесорі знаходиться на першій вкладці програми (вкладка CPU), в нижній частині вікна, поряд із позначкою «Cores».

Скільки ядер в процесорі з Hyper-threading

Топові процесори від компанії Intel підтримують технологію Hyper-threading. Дана технологія створює два віртуальних ядра для кожного фізичного ядра. Таким чином, кількість ядер як би подвоюється, хоча насправді кількість реально існуючих ядер не змінюється. Дана технологія розроблена для більш ефективного використання можливостей процесора, однак вона може заплутати не досвідченого користувача.

Додаткову плутанину в цю ситуацію вносить Диспетчер завдань Windows, який відображає завантаження процесора для кожного віртуального ядра окремо. Деякі інші програми діють також.

Тому для того щоб не помилитися, потрібно використовувати програму CPU-Z або самостійно шукати інформацію про характеристики вашого процесора в Інтернеті.