Як дізнатися скільки памяті на відеокарті

62

Кожна дискретна відеокарта оснащується власною оперативною пам’яттю. Зазвичай таку пам’ять називають відеопам’яттю або просто пам’яттю відеокарти. Ця пам’ять використовується для зберігання даних, які необхідні відеокарти для роботи. Наприклад, у пам’яті відеокарти можуть зберігається текстури.

У даній статті ми розповімо про те, як дізнатися скільки пам’яті на відеокарті. Ця інформація може бути корисна для порівняння системних вимог ігри з характеристиками комп’ютера.

Мабуть, самим простим і надійним способом дізнатися скільки пам’яті на відеокарті є установка спеціальної програми для перегляду характеристик комп’ютера. Оптимальний варіант – програма GPU-Z. Ця програма розроблена спеціально для отримання інформації про характеристики відеокарти. З її допомогою можна дізнатися назва відеокарти, виробника відеокарти, тактові частоти графічного процесора і пам’яті, а також обсяг відеопам’яті. Програма GPU-Z повністю безкоштовна і ви можете завантажити її з офіційного сайту.

Запустіть програму GPU-Z на своєму комп’ютері і зверніть увагу на рядок «Memory Size». Значення цього рядка це і є об’єм відеопам’яті на вашій відеокарті.

Інші характеристики пам’яті відеокарти

Також тут можна дізнатися основні характеристики відео пам’яті вашої відеокарти. Наприклад, тип використовуваної пам’яті:

тип используемой памяти

Тактова частота пам’яті:

Тактовая частота памяти

Ширина шини пам’яті:

Ширина шины памяти

І пропускна здатність шини пам’яті:

пропускная способность шины памяти

Помилкові способи визначення об’єму пам’яті відеокарти

В інтернеті дуже часто зустрічається інформація про те, що обсяг відеопам’яті можна дізнатися з допомогою вбудованих інструментів операційної системи Windows. Наприклад, часто рекомендують дивитися обсяг пам’яті з допомогою «Засоби діагностики DirectX». На жаль, подібні рекомендації помилкові, оскільки операційна система зазвичай сильно завищує обсяг відеопам’яті.

объем памяти в Средстве диагностики DirectX

На скріншоті вище видно, що «Засоби діагностики DirectX» вказує об’єм пам’яті відеокарти 6047 мегабайт, хоча насправді об’єм пам’яті складає всього 2048 мегабайт.