Як дізнатися скільки оперативної памяті підтримує материнська плата

45

Об’єм оперативної пам’яті значно впливає на продуктивність комп’ютера. Тому зважившись на оновлення конфігурації своєї системи більшість користувачів починає з встановлення додаткової пам’яті.

Але, перед тим як приступати до такої процедури необхідно дізнатися, скільки оперативної пам’яті підтримує материнська плата. Інакше є ризик купити комплект модулів пам’яті, який не буде працювати.

Отже, для того, щоб дізнатися скільки оперативної пам’яті підтримує материнська плата, потрібно спочатку дізнатися точну назву моделі самої плати. Для цього найкраще скористатися безкоштовною утилітою CPU-Z. Скачайте CPU-Z з офіційного сайту розробника і встановіть на свій комп’ютер.

Після запуску програми CPU-Z, перейдіть на вкладку «Mainboard». Тут буде доступна вся основна інформація про вашій материнській платі. В самому верху вікна буде вказано назву виробника та назву моделі.

Після того, як ви з’ясували назва виробника і модель материнської плати, вам потрібно знайти сторінку даної материнської плати на офіційному сайті її виробника. Для цього просто введіть назву материнської плати в пошукову систему.

поиск официального сайта материнской платы

Перейдіть на офіційний сайт виробника материнської плати.

переход на официальный сайт материнской платы

Далі вам потрібно відкрити докладний список характеристик материнської плати.

характеристики материнской платы на официальном сайте

У цьому списку ви зможете знайти інформацію про максимальному обсязі оперативної пам’яті, тип підтримуваної пам’яті, кількості слотів під пам’ять, а також інші характеристики вашої материнської плати.

Інші обмеження на об’єм оперативної пам’яті

Якщо ви хочете встановити собі великий обсяг оперативної пам’яті, то потрібно враховувати, що її максимальний об’єм обмежується не тільки материнською платою, але і процесором. Відкрийте характеристики процесора на офіційному сайті виробника і подивіться, з яким об’ємом пам’яті може працювати ваш процесор. Наприклад, для процесора Intel Core i5-2310 максимальний об’єм оперативної пам’яті становить 32 Гб.

характеристики процессора на официальном сайте

Крім цього, максимальний об’єм оперативної пам’яті обмежує і операційна система. Наприклад, для Windows працюють наступні обмеження:

Версія Windows

Обмеження для 32 розрядної системи

Обмеження для 64 розрядної системи

Windows 10

Windows Enterprise 10

4 ГБ

2 ТБ

Windows 10 Education

4 ГБ

2 ТБ

Windows Pro 10

4 ГБ

2 ТБ

Windows 10 Home

4 ГБ

128 ГБ

Windows 8

Windows 8 Enterprise

4 ГБ

512 ГБ

Windows 8 Professional

4 ГБ

512 ГБ

Windows 8

4 ГБ

128 ГБ

Windows 7

Windows 7 Ultimate

4 ГБ

192 ГБ

Windows 7 Enterprise

4 ГБ

192 ГБ

Windows 7 Professional

4 ГБ

192 ГБ

Windows 7 Home Premium

4 ГБ

16 ГБ

Windows 7 Home Basic

4 ГБ

8 ГБ

Windows 7 Starter

2 ГБ

N/A

Windows Vista

Windows Vista Ultimate

4 ГБ

128 ГБ

Windows Vista Enterprise

4 ГБ

128 ГБ

Windows Vista Business

4 ГБ

128 ГБ

Windows Vista Home Premium

4 ГБ

16 ГБ

Windows Vista Home Basic

4 ГБ

8 ГБ

Windows Vista Starter

1 ГБ

N/A

Windows XP

Windows XP

4 ГБ

128 ГБ

Windows XP Starter Edition

512 МБ

N/A

Як видно для 32-бітних версій Windows обмеження дуже серйозні. Але, для 64-бітних версій обмежень практично немає, якщо не враховувати Windows 7 Home Basic і Windows 7 Home Premium для яких встановлено обмеження у 8 і16 Гб.