Як дізнатися, скільки оперативної памяті на компютері

30

Оперативна пам’ять – один з основних компонентів будь-якого сучасного комп’ютера. Оперативна пам’ять є в настільних комп’ютерах, планшетах, смартфонах, роутерах і інших подібних пристроях. Однією з головних характеристик оперативної пам’яті є її обсяг. Чим більше оперативної пам’яті, тим швидше працює комп’ютер. Тому, коли комп’ютер починає працювати не так швидко як хотілося б, перед користувачами постає питання, як дізнатися, скільки оперативної пам’яті встановлено на комп’ютері.

Спосіб № 1. Ви можете дізнатися обсяг оперативної пам’яті з допомогою стандартних функцій Windows.

Щоб дізнатися, скільки оперативної пам’яті встановлено на комп’ютері відкрийте «Властивості системи». Для цього клікніть правою кнопкою миші по іконці «Мій комп’ютер» і відкрийте пункт «Властивості».

Після цього перед вами відкриється вікно, в якому можна дізнатися основні відомості про вашому комп’ютері. В розділі «Система» буде вказаний об’єм оперативної пам’яті, який доступний операційній системі.

Якщо у вас 64 бітна операційна система, то цей обсяг буде точно відповідати обсягу встановленої оперативної пам’яті. Якщо ж у вас 32 бітна операційна система, то можлива ситуація, коли на комп’ютері встановлено більше оперативної пам’яті, ніж «бачить» ваша ОС Windows. У таких ситуаціях об’єм оперативної пам’яті краще перевіряти з допомогою спеціалізованих програм.

Спосіб № 2. Ви можете дізнатися обсяг оперативної пам’яті з допомогою спеціалізованих програм.

Дізнатися, скільки оперативної пам’яті на вашому комп’ютері можна за допомогою будь-якої програми для діагностики комп’ютера. Для прикладу ми будемо використовувати програму CPU-Z. Запускаємо програму і переходимо на вкладку «Memory».

оперативная память в программе CPU-Z

Навпроти пункту «Size» зазначено, скільки оперативної пам’яті на комп’ютері. Більш детальну інформацію про кожного встановленому модулі оперативної пам’яті ви можете отримати на вкладці «SPD».

оперативная память в программе CPU-Z

Спосіб № 3. Ви можете дізнатися, скільки оперативної пам’яті на комп’ютері за допомогою BIOS.

Якщо на комп’ютері поки не встановлена операційна система, ви все одно можете дізнатися обсяг оперативної пам’яті.

оперативная память в BIOS

Для цього потрібно увійти в BIOS і знайти розділ з системною інформацією. Тут буде відображено інформацію про встановлений процесор, оперативної пам’яті.