Як дізнатися розрядність операційної системи

93

Ми вже розповідали про те, як дізнатися розрядність процесора, який встановлений у вашому комп’ютері. Однак розрядність процесора не завжди збігається з розрядністю операційної системи. З-за цього багато починаючі користувачі серйозно плутаються. У даній статті ми розповімо про те, як дізнатися розрядність операційної системи Windows.

Як дізнатися розрядність операційної системи Windows 7

Для того щоб дізнатися розрядність операційної системи Windows 7 або Windows 8) необхідно відкрити вікно з властивостями системи. Для цього клацніть правою кнопкою мишки по іконці «Комп’ютер» на робочому столі і виберіть пункт «Властивості». Також ви можете відкрити це вікно через Панель управління. Для цього перейдіть по дорозі: Пуск – Панель управління – Система і безпека – Система.

У вікні, ви зможете ознайомитися з основною інформацією про комп’ютері, а також дізнатися розрядність операційної системи.

Як дізнатися розрядність операційної системи Windows XP

Дізнатися розрядність операційної системи Windows Xp Можна точно таким же способом, як і у випадку Windows 7. Вам необхідно клацнути правою кнопкою мишки по іконці «Мій комп’ютер» на робочому столі. Після цього перед вами відкриється вікно властивості системи.

Как узнать разрядность операционной системы Windows XP

У верхній частині вікна «Властивості системи» ви побачите інформацію про встановленої операційної системи. Якщо тут вказана розрядність x64, то це означає, що на вашому комп’ютері інстальовано 64 розрядна операційна система. Якщо інформації про розрядності немає, отже, операційна система 32-х розрядна.

Інші способи дізнатися розрядність операційної системи

Крім цього, ви можете визначити розрядність операційної системи і за непрямими ознаками. Наприклад, у 64-розрядної операційної системи на диску «C» дві папки Program Files. Одна з папок називається «Program Files», внее встановлюються програми, які працюють у 64-розрядному режимі. Друга папка називається «Program Files (x86)» і сюди встановлюються програми, які працюють в режимі 32-біт.

Другие способы узнать разрядность операционной системы

Також ви можете відкрити «Диспетчер завдань» на вкладці «Процеси».

Другие способы узнать разрядность операционной системы

Якщо на вкладці «Процеси» є запущені процеси з приметкой «*32», то це означає, що ви використовуєте 64-розрядну операційну систему.

Навіщо використовувати 64-розрядну операційну систему

Використання 64-розрядної операційної системи надає користувачеві деякі переваги:

  • Приріст продуктивності в 64-бітних системах. Однак потрібно розуміти, що 64-бітних додатків дуже мало, а можливий приріст продуктивності дуже невеликий.
  • Використання 64-розрядної операційної системи дозволяє використовувати більше 3 Гігабайт оперативної пам’яті. Тому якщо на вашому комп’ютері встановлено 4 і більше гігабайт оперативної пам’яті, то вам обов’язково потрібно інсталювати 64-розрядну версію Windows.

При цьому, на 64-розрядній операційній системі відмінно працюють всі 32-бітові додатки. Єдине виключення 32-драйвери. Якщо для ваших комплектуючих немає 64-розрядних драйверів, то ви не зможете перейти на використання 64-розрядної операційної системи.