Як дізнатися потужність блоку живлення

39

Блок живлення це компонент, який забезпечує електроживленням всі інші комплектуючі комп’ютера. Від його потужності залежить загальна стабільність роботи комп’ютера. Якщо блок живлення буде мати недостатню потужність, то комп’ютер не буде працювати стабільно. Швидше за все, такий комп’ютер буде перезавантажуватися при найменшому збільшенні навантаження.

Тому при складанні комп’ютера або встановленні нових комплектуючих дуже важливо переконатися, що блоку живлення вистачить потужності для нормальної роботи комп’ютера. У даній статті ми розповімо про те, як дізнатися потужність блоку живлення, який вже встановлений на комп’ютер, а також підібрати новий блок живлення.

Як дізнатися потужність встановленого блоку живлення

Дізнатися потужність вже наявного блоку живлення дуже просто. Для цього достатньо поглянути на наклейку на його корпусі.

Щоб отримати доступ до блоку живлення, повністю обесточьте комп’ютер, відключивши його від мережі електроживлення. Після цього зніміть ліву бічну кришку і огляньте підключений блок живлення. На ньому повинна бути наклейка з інформацією про його технічні характеристики.

Як дізнатися необхідну потужність блоку живлення

Якщо ви хочете дізнатися необхідну потужність блоку живлення для вашого комп’ютера, то ви можете скористатися спеціальним калькулятором. Найбільш популярними калькуляторами для розрахунку потужності є:

  • http://www.coolermaster.outervision.com/
  • http://ru.msi.com/power-supply-calculator
  • http://www.casemods.ru/services/raschet_bloka_pitania.html

Використовувати дані калькулятори дуже просто. Потрібно заповнити форму, вказавши, які комплектуючі встановлені у ваш комп’ютер. Після цього калькулятор підрахує загальну потужність, яку вимагають дані комплектуючі.

Природно, не можна купувати блок живлення, потужність якого точно відповідає споживаній потужності комплектуючих. Потрібен хоча б невеликий запас. Тому сміливо додаємо 25 % до потужності, яку видасть калькулятор.

Інші характеристики блоку живлення

Вибираючи новий блок живлення, не варто орієнтувати тільки на потужність, яку він видає. Потрібно врахувати такі особливості блоку живлення:

  • Наявність потрібних виходів для підключення відеокарти. Сучасні відеокарти використовують 6 або 8-піновий роз’єми для підключення живлення. При виборі блоку живлення потрібно переконатися, що він оснащений кабелем з потрібним вам роз’ємом. Інакше потім доведеться користуватися перехідниками.
  • Від’єднуються або фіксовані кабелі. Дуже бажано, щоб кабелі не були жорстко зафіксовані в блоці живлення і могли від’єднуватися. Це дозволяє зменшити кількість кабелів, які бовтаються в системному блоці.
  • Система охолодження. Блоки живлення бувають з двома маленькими або одним великим вентилятором. Якщо ви хочете мінімізувати кількість шуму від комп’ютера, то краще вибирати БП з одним великим вентилятором. Оскільки такі моделі працюють значно тихіше. Також бувають блоки живлення з пасивним охолодженням (без вентиляторів). Але, у разі їх купівлі потрібно подбати про додаткове охолодження системного блоку.
  • Ціна. Не варто економити на блоці живлення і вибирати найдешевшу модель, яка підходить по потужності. Як правило, такі блоки живлення видають набагато меншу потужність, ніж заявляє виробник. Крім цього вони не відрізняються високою надійністю. Краще всього купувати блок живлення він відомого виробника. Наприклад, FSP, Delta, Hipro, Enermax, Seasonic, HEC, Corsair, PC Power & Cooling, Silverstone, Zalman, Chiftec, Antec, Gigabyte, OCZ, Thermaltake, Cooler Master.