Як дізнатися назву материнської плати

111

Материнська плата – основа для будь-якого комп’ютера. Саме від материнської плати залежить те, які комплектуючі можуть використовуватися в комп’ютері. Тому при складанні або апгрейд комп’ютера необхідно знати точну назву материнської плати.

Як дізнатися назву материнської плати на робочому комп’ютері

Якщо у вас є робочий комп’ютер і вам потрібно дізнатися назву материнської плати, яка на ньому використовується, то для цього вам не потрібно розбирати комп’ютер. Всі необхідну інформацію про вашій материнській платі можна отримати програмним способом.

Наприклад, ви можете просто запустити командний рядок Windows і по черзі виконати дві команди. Спочатку «wmic baseboard get Manufacturer», а потім «wmic baseboard get product». Перша команда виведе інформацію про виробника, а друга команда точну назву материнської плати.

Якщо ви не хочете зв’язуватися з командним рядком, то ви можете отримати інформацію про назві материнської плати за допомогою сторонніх програм. Наприклад, можна використовувати програму CPU-Z. Дана програма збирає всю доступну інформацію про конфігурацію комп’ютера і надає її у зручному вигляді. При цьому CPU-Z повністю безкоштовна і її можна завантажити на офіційному сайті розробника. Після скачування програму CPU-Z потрібно запустити і перейти в ньому на вкладку «MainBoard». Тут буде доступна вся основна інформація про вашої материнської плати, включаючи назву виробника плати і назва моделі.

название материнской платы в программе CPU-Z

Також у програмі CPU-Z на вкладці «MainBoard» можна отримати інформацію про чіпсеті і BIOS, які використані на материнській платі. На інших вкладках програми CPU-Z можна подивитися дані про процесор, оперативної пам’яті і відеокарти.

Як дізнатися назву материнської плати якщо комп’ютер не працює

Якщо ваш комп’ютер не працює або ви його ще навіть не зібрали і вам потрібно дізнатися назву материнської плати, то описані вище способи вам не допоможуть. У вашому випадку потрібно оглянути саму материнську плату. У більшості випадків назва буде набито на саму материнську плату. Назва пишуть великими буквами, тому сплутати його з іншими написами не вийде.

название на самой материнской плате

Також назва материнської плати завжди вказується на її коробці.

название платы на коробке

Якщо у вас є коробка від материнської плати, то просто огляньте її і ви без праці зможете знайти назву.