Як дізнатися модель відеокарти

67

Далеко не всі користувачі знають, яка модель відеокарти встановлена на їх комп’ютері. Тому нерідко після перевстановлення операційної системи вони відчувають труднощі з пошуком і установкою драйвера. Адже для того щоб завантажити драйвер з сайту виробника, потрібно вказати модель відеокарти. Якщо ви потрапили в подібну ситуацію, то дана стаття повинна вам допомогти. Тут ми розповімо про те, як дізнатися модель відеокарти.

Як дізнатися модель відеокарти через Диспетчер пристроїв

Найпростіший спосіб дізнатися модель відеокарти, це подивитися в Диспетчері пристроїв. Для того щоб відкрити Диспетчер пристроїв вам потрібно клікнути правою кнопкою миші по іконці “Мій комп’ютер” і вибрати пункт меню «Властивості». Після цього перед вами повинно з’явитися вікно під назвою «Перегляд основних відомостей про вашому комп’ютері. В цьому вікні потрібно натиснути на посилання «Диспетчер пристроїв».

Також ви можете відкрити Диспетчер пристроїв за допомогою пошуку в меню Пуск або на стартовому екрані Windows 8. Просто введіть в пошук фразу «Диспетчер завдань» і операційна система запропонує вам його відкрити.

поиск Диспетчера устройств в меню Пуск

Отже, після того, як ви відкрили Диспетчер пристроїв вам потрібно знайти розділ «Відеоадаптери» і відкрити його. Після цього під розділом «Відеоадаптери», з’явиться назва моделі відеокарти.

модель видеокарты в Диспетчере устройств

Як визначити модель відеокарти за допомогою спеціальних програм

Також, для того щоб визначити модель відеокарти, можна використовувати спеціальні програми для перегляду технічних характеристик комп’ютера. Для рішення нашої задачі, підійде практично будь-яка програма. Наприклад, ви можете використовувати Everest або PC Wizard.

Ми ж продемонструємо це на прикладі програми GPU-Z. Дана програма створена спеціально для перегляду технічних характеристик відеокарти, а також поточних параметрів її роботи. Так, за допомогою GPU-Z ви можете дізнатися модель відеокарти, модель відеопроцесора, його тактовою частоту, частоту відео пам’яті, об’єм відео пам’яті, а також температуру відеокарти та інші дані.

Для того щоб дізнатися модель відеокарти просто запустіть програму GPU-Z і зверніть увагу на саму верхню сходинку в інтерфейсі програми, там буде вказано назву моделі відеокарти.

модель видеокарты в GPU-Z

Як дізнатися модель не підключеної відеокарти

Якщо ваша відеокарта поки не підключена до комп’ютера або ваш комп’ютер не працює, але вам потрібно дізнатися модель відеокарти, то ви можете просто оглянути саму відеокарту. У більшості випадків на ній буде зазначено назву моделі.

модель видеокарты на самой видеокарте

Найчастіше таку інформацію можна знайти на звороті відеокарти. Також модель відеокарти буде вказана на упаковці та у документації, яка йде в комплекті з відеокартою.