Як дізнатися модель материнської плати

45

Материнська плата – основний компонент будь-якого сучасного комп’ютера. Саме від її можливостей залежить продуктивність і функціональність всього комп’ютера в цілому. Тому дуже важливо знати яка модель материнської плати використовується у вашому комп’ютері. Ця інформація буде особливо корисна при купівлі нових комплектуючих, наприклад процесора або оперативної пам’яті. У цьому матеріалі ми розповімо про те, як дізнатися модель материнської плати.

Спосіб № 1. Для того щоб дізнатися модель вашої материнської плати – ознайомтеся з документацією до комп’ютера.

У документації до комп’ютера повинні бути вказані всі основні характеристики ПК. Там ви зможете знайти і модель материнської плати.

Крім цього в комплекті з материнською платою повинна йти інструкція з експлуатації. Там теж буде вказана точна модель материнської плати. Якщо збереглася коробка від материнської плати, то там теж можна знайти потрібну інформацію.

Спосіб № 2. Для того щоб дізнатися модель материнської плати – огляньте саму плату.

На материнській платі завжди нанесено її назва і її виробник. Досить уважно оглянути всі написи, які присутні на платі, і ви обов’язково знайдете потрібну вам інформацію.

Как узнать модель материнской платы: информация на плате

Якщо материнська плата вже встановлена всередину комп’ютерного корпуса, то вам потрібно від’єднати всі кабелі живлення і відкрутити бічну кришку системного блоку. Цього буде достатньо для того, щоб оглянути материнську плату і знайти назву її моделі.

Спосіб № 3. Для того щоб дізнатися модель материнської плати – встановіть спеціальні програми.

Практично будь-яка програма для перегляду характеристик комп’ютера дозволить вам дізнатися модель материнської плати. Для демонстрації ми скористаємося програмою CPU-Z.

Как узнать модель материнской платы: программа CPU-Z

Запускаємо програму CPU-Z і переходимо на вкладку «Mainboard». Тут вказаний виробник материнської плати, назва моделі, а також її основні характеристики. Нижче ви можете бачити інформацію про BIOS, який використовується на даній материнській платі.

Спосіб № 4. Для того щоб дізнатися модель материнської плати – перезавантажте комп’ютер.

У багатьох випадках модель материнської плати можна дізнатися при завантаженні комп’ютера. На першому або другому екрані під час завантаження виводиться системна інформація, там можна знайти інформацію і про материнській платі. На жаль, даний спосіб працює далеко не завжди.