Як дізнатися IP роутера

39

Роутер або маршрутизатор, як і будь-яке інше активну пристрій, підключений до комп’ютерної мережі, має свій IP адреса. IP адреса роутера може знадобитися при налаштування локальної мережі, зміну пароля на Wi-Fi, а також у безлічі інших випадків. Зараз ми розповімо про те, як дізнатися IP-адресу роутера до якого підключений ваш комп’ютер.

Спробуйте стандартні IP адреси для роутерів

Якщо мова йде про звичайної домашньої або офісної мережі, в більшості випадків в якості адреси IP роутера використовується 192.168.1.1 або 192.168.0.1. Ймовірність, що роутер використовує іншу IP-адресу дуже невелика. Тому в першу чергу варто перевірити саме ці два.

Для того, щоб перевірити ці два IP адреси просто введіть в адресний рядок браузера. Якщо роутер дійсно доступний по одному з них, то ви побачите веб-інтерфейс роутера або пропозицію ввести логін і пароль для доступу.

Дізнайтеся IP адресу роутера з допомогою команди IPCONFIG

Якщо попередній спосіб вам не допоміг, і ви не виявили роутер за адресою 192.168.1.1 або 192.168.0.1, то ви можете скористатися командою IPCONFIG.

Для початку використовуйте комбінацію клавіш Windows+R для того щоб відкрити меню «Виконати».

У вікні, введіть команду CMD і натисніть на кнопку введення. Після цього перед вами повинна відкритися «Командний рядок».

Узнайте IP адрес роутера с помощью команды IPCONFIG

Введіть IPCONFIG в «Командний рядок» і натисніть enter.

Узнайте IP адрес роутера с помощью команды IPCONFIG

Після цього в Командному рядку завантажиться інформація про мережевих підключеннях. IP адреса вашого роутера буде вказано навпроти пункту «Основний шлюз». У нашому випадку це 192.168.1.1.

Дізнайтеся IP адреса вашого роутера за допомогою інтерфейсу Windows

Якщо використовувати «Командний рядок» для вас занадто складно, то ви можете подивитися IP-адресу основного шлюзу і відповідно вашого роутера в налаштуваннях операційної системи Windows.

Для цього відкрийте Панель управління –> Мережа і Інтернет –> Центр управління мережами і загальним доступом. У вікні «Центр управління мережами і загальним доступом» необхідно клікнути по посиланню «Підключення по локальній мережі».

Узнайте IP адрес вашего роутера с помощью интерфейса Windows

А у вікні натиснути на кнопку «Відомості».

Узнайте IP адрес вашего роутера с помощью интерфейса Windows

У наступному вікні ви побачите всю інформацію про вашому мережевому підключенні.

Узнайте IP адрес вашего роутера с помощью интерфейса Windows

Тут буде вказаний IP адреса роутера, він знаходиться навпроти пункту «Шлюз за замовчуванням».