Як дізнатися IP-адресу компютера

47

Дізнатися IP-адресу свого комп’ютера може знадобитися в самих різноманітних ситуаціях. Найчастіше користувачі зіштовхуються з цим при запуску серверів на свій комп’ютер. Наприклад, ви запустили ігровий сервер або файловий сервер FTP. Як ваші друзі зможуть підключитися до вашого сервера? Природно для цього їм потрібно повідомити ваш IP адреса. У даному матеріалі ми розповімо про те, як дізнатися внутрішній (локальний) і зовнішній IP адресу свого комп’ютера.

Що таке IP адреса

Почнемо з теоретичної частини. IP адреса – це адреса вашого комп’ютера в комп’ютерній мережі. IP-адреса може бути внутрішнім (або локальним) або зовнішнім. Внутрішнім IP адресою називають IP-адресу, який присвоєний вашому комп’ютеру в рамках локальної комп’ютерної мережі. У зовнішнім IP адресою називають адресу вашого комп’ютера у всесвітній мережі Інтернет. У користувачів однієї локальної мережі може бути однаковий (або різний) зовнішній IP адресу.

Існує дві версії протоколу IP: IPv4 і IPv6. Відповідно сам IP адреса буде відрізнятися в залежності від версії протоколу. В протоколі IPv4 використовується IP-адреса, що складається з 32 біт. IP адреса представляють у вигляді чотирьох десяткових чисел від 0 до 255. Кожне з таких чисел в IP адресі розділяється крапкою. Наприклад, 10.10.10.10 – це IP-адреса, 4-й версії.

У протоколі IPv6 використовується IP адреса довжиною 128 біт. IPv6 IP-адреса записується як вісім груп з чотирьох шістнадцяткових цифр. Кожна з груп відділяється двокрапкою. Наприклад, IPv6 IP-адреса може мати ось такий вигляд 2001:0 db8:0000:0000:0000:0000:ae21:ad12. При цьому IPv6 IP-адреса може бути скорочений за допомогою заміни груп складаються з одних нулів на двокрапка. Наприклад, IP адреса 2001:db8::ae21:ad12 повністю ідентичний попередньому.

Прокол IPv6 був розроблений в якості заміни застарілого IPv4. Проблема протоколу IPv4 полягає в тому, що він має дуже обмежений набір адрес, який вже майже закінчився. Процес переходу від IPv4 до IPv6 йде досить повільно, тому далі в цій статті ми будемо говорити виключно про адреси IPv4.

Як дізнатися зовнішній IP адресу комп’ютера

Ваш IP адреса

Дізнатися зовнішній IP адресу дуже просто. Наприклад, ви можете побачити свій IP адреса на картинці зліва від тексту. Крім цього, ви можете зайти на один з спеціальних сайтів, які надають інформацію про ваш IP адресі.

Короткий список найбільш популярних сайтів для отримання інформації про IP адресу:

  • http://2ip.ru/
  • http://www.myip.ru
  • http://internet.yandex.ru/
  • http://ru.smart-ip.net/
  • http://ipgeobase.ru/
  • http://en.utrace.de/

За допомогою пошукових систем ви можете знайти і інші подібні сайти. Для цього достатньо ввести фразу «мій IP адреса» в будь-якій пошуковій системі.

Як дізнатися внутрішній IP адресу комп’ютера

Якщо вам необхідно дізнатися внутрішній IP адреса комп’ютера, то це також не проблема. Для цього відкрийте Панель управління — Мережа і Інтернет — Центр управління мережами і загальним доступом — Зміна параметрів адаптера.

У вікні, ви зможете побачити ваше підключення до локальної мережі. Відкрийте ваше підключення за допомогою подвійного кліка мишкою.

Перед вами повинно відкритися вікно «Зведення – Підключення по локально мережі». В цьому вікні потрібно натиснути на кнопку «Відомості».

У наступному вікні ви побачите інформацію про вашому мережевому підключенні. Ваш внутрішній IP адреса буде вказана навпроти пункту «Адреса IPv4». Все, цих нескладних дій достатньо для того щоб дізнатися про свій внутрішній IP адреса. Потрібно зазначити, що внутрішній IP адреса може збігатися і не збігатися) з вашим зовнішній IP адресою. Це залежить від вашого Інтернет провайдера.