Як дізнатися хто підключений до мого Wi-Fi

107

Бездротова технологія Wi-Fi вже встигла стати невід’ємною частиною сучасного життя. Зараз Wi-Fi мережі є практично скрізь: від звичайних квартир, до готелів і торгових комплексів.

Головною перевагою Wi-Fi є відсутність проводів. Для того щоб підключитися до локальної мережі та Інтернету за допомогою Wi-Fi вам не потрібно нічого, крім самого пристрою, яке підтримує дану технологію бездротової передачі даних.

Але, з головного переваги випливає і головний недолік Wi-Fi. Головним недоліком є його доступність. В одній з наших статей ми вже розповідали про те, як захистити свою Wi-Fi мережу. Але, часом будь-який захист не витримує, і сторонні люди отримують доступ до вашої бездротової мережі. Також бувають випадки, коли Wi-Fi мережа повинна бути відкритою для всіх, тоді контролювати підключених до мережі користувачів стає ще важче. У даному матеріалі ми розповімо про те, як дізнатися, хто підключений до вашого Wi-Fi роутера та Wi-Fi мережі.

Перегляд підключень через веб-інтерфейс Wi-Fi роутера

Основою будь Wi-Fi мережі завжди є роутер або точка доступу. Такі пристрої, як правило, управляються за допомогою веб-інтерфейсу, тобто інтерфейсу, до якого можна отримати доступ за допомогою будь-якого браузера. Отримавши доступ до веб-інтерфейсу роутера, ви зможете налаштувати його параметри, а також отримати інформацію про всіх підключених пристроїв.

Тому коли я хочу дізнатися, хто підключений до мого Wi-Fi, я використовую можливості роутера. У більшості випадків до роутера можна отримати доступ за адресами: http://192.168.0.1 або http://192.168.1.1.

Після того, як ви увійшли в веб-інтерфейс вашого Wi-Fi роутера, вам потрібно знайти сторінку, на якій відображається інформація про підключені пристрої. Там повинні бути вказані імена пристроїв, їх IP адреси, MAC адреси, а також інша інформація.

Перегляд підключень за допомогою програми Wireless Network Watcher

Якщо у вас немає доступу до роутеру або ви просто не можете знайти у веб-інтерфейсі потрібну інформацію, то ви можете скористатися програмою Wireless Network Watcher. З її допомогою ви зможете легко і швидко дізнатися, хто підключений до вашого Wi-Fi.

Програма Wireless Network Watcher не вимагає установки. Все що вам потрібно зробити, це завантажити та запустити цю програму.

Після запуску Wireless Network Watcher просканує мережу і покаже список всіх пристроїв, які підключені до вашого Wi-Fi.

Програма дуже зручна, але вона має одне обмеження. Її потрібно запускати з комп’ютера, який підключений до роутера за допомогою кабелю. Інакше програма не зможе показати інформацію про всіх підключених пристроїв.

Отже, ви отримали список підключених пристроїв. Але, як дізнатися, які з них належать вам, а які ні. Визначити «чужинця» можна двома способами: за назвами пристроїв і по MAC-адресами.

Ви можете визначити чуже пристрій по його імені. Це буде особливо легко зробити, якщо вашим пристроям присвоєні унікальні і запам’ятовуються імена. Якщо імена пристроїв не інформативні, то ви можете звірити MAC адреси. Для цього потрібно подивитися MAC адреси на ваших пристроях і звірити їх з тими, що видає роутер.