Як дізнатися характеристики свого компютера

144

Користувачі не рідко цікавляться, як дізнатися характеристики свого комп’ютера. В даному матеріалі ми розглянемо вбудовані засоби і спеціалізовані програми, які найкраще підходять для цієї задачі.

Вбудовані засоби для перегляду характеристик комп’ютера

Для початку розглянемо вбудовані засоби, за допомогою яких ви можете отримати інформацію про характеристики свого комп’ютера. Вбудовані засоби не такі зручні як спеціалізовані програми, але вони доступні буквально в пару кліків, тому в більшості випадків зручніше використовувати саме їх.

Властивості системи або перегляд основних відомостей про вашому комп’ютері

Якщо вам необхідно дізнатися базові характеристики свого комп’ютера, то для цього достатньо відкрити вікно «Властивості системи». Це вікно можна відкрити різними способами. Найпростіший-це клікнути правою кнопкою мишки по іконці «Мій комп’ютер» (або «комп’ютер» якщо у вас Windows 10) на робочому столі і вибрати пункт меню «Властивості». Також ви можете відкрити вікно з допомогою комбінації клавіш Windows+Break або через Панель управління (Пуск – Панель управління – Система і безпека – Система).

Після цього перед вами відкриється вікно з базовими характеристиками комп’ютера. Тут можна дізнатися модель процесора, його тактову частоту, кількість оперативної пам’яті, а також розрядність операційної системи і процесора.

Свойства системы

Відомості про систему

Якщо вам потрібно більш докладні характеристики комп’ютера, то вам варто скористатися утилітою «Відомості про систему». Дана утиліта вбудована в операційну систему Windows, і ви можете викликати її за допомогою команди msinfo32. Для цього натисніть комбінацію клавіш Windows+R і у вікні введіть команду «msinfo32». Також ви можете ввести цю команду пошук в меню Пуск або просто пошукати по фразі «Відомості про систему».

выполнение команды msinfo32

Утиліта «Відомості про систему» надає значно більше можливостей вашого комп’ютера. Тут можна отримати інформацію про більшість комплектуючих комп’ютера, а також про їх драйверах.

Сведения о системе

Недоліком даної утиліти є досить заплутана подача інформації.

Засіб діагностики DirectX

Ще один спосіб отримання інформації про характеристики комп’ютера це утиліта під назвою «Засіб діагностики DirectX». Цю утиліту можна викликати за допомогою команди «dxdiag» або за допомогою пошуку.

Средство диагностики DirectX

З допомогою «Засоби діагностики DirectX» можна отримати інформацію про модель процесора, кількість пам’яті і відеокарти.

Диспетчер пристроїв

Якщо вам потрібно знати які комплектуючі використовуються на вашому комп’ютері, то ви можете скористатися «Диспетчер пристроїв». Дана вбудована утиліта може запускатися по-різному. Наприклад, ви можете клікнути правою кнопкою миші по іконці «Мій комп’ютер» і вибрати пункт «Управління», після чого перейти в розділ «Диспетчер пристроїв». Також ви можете відкрити «Диспетчер пристроїв» за допомогою команди «mmc devmgmt.msc».

открываем Управление

Диспетчер пристроїв має деревоподібну структуру, у якій всі комплектуючі розділені за різними категоріями.

Диспетчер устройств

Тут можна дізнатися назви комплектуючих, а також отримати інформацію про їх драйверах.

Спеціалізовані програми для перегляду характеристик комп’ютера

Нижче ми розглянемо ряд безкоштовних програм для перегляду характеристик комп’ютера. Всі описані програми можна скачати з офіційних сайтів.

CPU-Z

CPU-Z — одна з найбільш популярних програм для перегляду характеристик комп’ютера. З допомогою CPU-Z можна дізнатися всю можливу інформацію про процесор, а також інформацію про материнської плати, оперативної пам’яті і відеокарти.

CPU-Z

GPU-Z

GPU-Z – вузькоспеціалізована програм для перегляду інформації про відеокарту. За допомогою GPU-Z можна отримати всю можливу інформацію про відеокарту, включаючи її температуру і швидкість обертання кулера.

GPU-Z

PC Wizard

PC Wizard – це програма для перегляду всіх характеристик комп’ютера. За допомогою PC Wizard можна отримати всю можливу інформацію про процесор, материнської плати і комплектуючих. Також тут відображається інформація про драйвери і самій операційній системі.

PC Wizard