Як дізнатися дозвіл екрану

41

Дозвіл – одна з основних характеристик будь-якого монітора. Багато в чому саме від вирішення залежить якість зображення, яке ви бачите на своєму екрані. Це особливо актуально для перегляду веб-сторінок, роботи з текстами і фотографіями.

Дуже важливо, щоб під час роботи ваш монітор працював з оптимальним дозволом. У цьому випадку ви отримаєте максимально якісну і правильну картинку. У даному матеріалі ми розповімо про те, як дізнатися дозвіл екрану і встановити оптимальне дозвіл для вашого монітора.

Як дізнатися дозвіл екрану з допомогою налаштувань Windows

В операційній системі Windows можна дізнатися дозвіл вашого монітора всього за кілька кліків мишкою. Так, для цього необхідно викликати контекстне меню на робочому столі (клікнути правою кнопкою миші по робочому столу). У вікні потрібно вибрати пункт «Властивості» (якщо ви використовуєте Windows XP) або пункт «Роздільна здатність» (якщо ви використовуєте Windows Vista, Windows 7 або Widows 8).

Після цього перед вами відкриється вікно з налаштуваннями монітора.

Как узнать разрешение экрана с помощью настроек Windows

Тут у випадаючому меню «Дозвіл» буде вказано поточний дозвіл екрану. Якщо поруч з дозволом екрану є позначка «Рекомендовано», то це означає, що ви використовуєте оптимальне дозвіл екрану. Тобто дозвіл екрана, який зараз використовується, точно таке ж, як і фізична роздільна здатність матриці вашого монітора.

Як дізнатися дозвіл монітора

З допомогою налаштувань Windows можна легко дізнатися поточне дозвіл екрану, а також дозвіл матриці монітора (рекомендоване дозвіл). Але, іноді рекомендоване дозвіл вказується не вірно. Як правило, це пов’язано з тим, що не встановлені драйвери для відеокарти. Особливо часто така ситуація трапляється при використанні Windows XP.

Тому для того, щоб максимально точно дізнатися дозвіл монітора, необхідно ввести його назву в пошукову систему. У мережі можна легко знайти інформацію про дозвіл монітора. Також можна зайти на сайт виробника.