Як дізнатися дозвіл екрану в Windows 7 або Windows 10

38

Роздільна здатність — це кількість точок, які формують зображення на екрані комп’ютера. У даній статті ми розповімо про те, як дізнатися поточне дозволі екрану в операційною системою Windows 7 або 10, а також як його змінити.

Дозвіл екрану в Windows 7

Якщо ви користуєтеся операційною системою Windows 7, то для того щоб дізнатися, яке дозвіл екрану у вас зараз використовується вам потрібно натиснути правою кнопкою миші по робочому столі і в меню вибрати варіант «Дозвіл екрану».

Після цього перед вами з’явиться вікно «Налаштування екрану». В цьому вікні зосереджені всі основні налаштування, що стосуються екрану. Тут можна налаштувати виведення зображення на декілька екранів, змінити дозвіл екрана, а також змінити орієнтацію зображення на екрані.

текущее разрешении экрана

Ваше поточне дозвіл екрану буде зазначено в випадаючому меню «Дозвіл». Якщо хочете його змінити, то відкрийте це випадаюче меню, виберіть потрібний дозвіл і збережіть налаштування, натиснувши на кнопку «Застосувати».

Дозвіл екрану в Windows 10

Для того щоб дізнатися дозвіл екрану в операційній системі Windows 10 треба зробити майже теж саме. Клікніть правою кнопкою миші по порожньому простору робочого столу і в меню виберіть пункт «Параметри екрану».

Разрешение экрана в контекстном меню рабочего стола

Після цього відкриється вікно «Параметри», розділ «Екран». Тут будуть доступні всі основні налаштування екрану.

текущее разрешении экрана

Для того щоб дізнатися дозвіл екрану зверніть увагу на список, що випадає, «Дозвіл», там буде обрано ваше поточне дозвіл. Для того щоб змінити дозвіл потрібно відкрити список, що випадає, вибрати потрібний дозвіл і зберегти налаштування.

Додаткові поради про дозвіл екрана

  • Для максимальної якості зображення на екрані завжди потрібно вибирати рекомендована роздільна здатність екрану.
  • Якщо в списку доступних дозволів немає рекомендованого, то швидше за все, вам потрібно встановити драйвери для відеокарти.
  • Також ви можете дізнатися рекомендоване дозвіл подивившись в технічні характеристики вашого монітора або ноутбука.
  • Дозвіл екрану, а також орієнтацію зображення та інші параметри, можна змінити через панель управління відеокартою.
  • І в Windows 7 і Windows 10 ви можете відкрити вікно з налаштуваннями екрану виконавши команду «Desk.cpl».