Як дізнатися частоту процесора

40

Тактова частота процесора – це одна з його основних характеристик. Частота процесора – це кількість тактів, які виконує процесор за одиницю часу. Простіше кажучи, чим вище тактова частота процесора, тим вище його продуктивність, процесор з більш високою частотою при інших рівних справляється з роботою швидше.

Незважаючи на те, що частота процесора це дуже важлива характеристика, далеко не всі користувачі знають частоту процесора, який встановлений в їх комп’ютері. Зараз ми розповімо про те, як дізнатися частоту процесора в операційній системі Windows.

Як дізнатися частоту процесора за допомогою вбудованих засобів Windows.

В операційній системі Windows можна дуже легко і швидко дізнатися частоту процесора. Для цього потрібно відкрити властивості об’єкта «Мій комп’ютер» або перейти по дорозі: Панель управління – Система і безпека – Система. Після цього перед вами відкриється вікно «Перегляд основних відомостей про вашому комп’ютері. Тут можна дізнатися частоту процесора, а також такі параметри як модель процесора, обсяг оперативної пам’яті і розрядність системи.

Як дізнатися частоту процесора за допомогою програми CPU-Z.

Але, в розглянутому вікні вказана стандартна частота для даного процесора, однак багато сучасні процесори вміють змінювати частоту в залежності від навантаження. Тому, якщо ви хочете дізнатися поточну частоту процесора, то вам потрібно скористатися однією із спеціалізованих програм для перегляду характеристик. Наприклад, програми CPU-Z.

частота процессора

За допомогою програми CPU-Z можна дізнатися всі можливі характеристики процесора. В нижній частині вікна, на вкладці CPU, можна знайти поточну частоту процесора.

Крім цього, ви можете дізнатися частоту процесора в BIOS.

частота процессора

Це зручно, якщо на комп’ютері не встановлена операційна система.