Windows виявлена несправність жорсткого диска

145

У даній статті ми поговоримо про помилку, яку може видавати операційна система Windows. Дана помилка звучить приблизно так: Windows виявлена несправність жорсткого диска, негайно створіть резервну копію всіх файлів. Зіткнувшись з подібною помилкою користувачі зазвичай задають питання «як забрати повідомлення про помилку» або «як прибрати помилку». При цьому мало кого цікавить причина виникнення цієї помилки і що найважливіше її наслідки.

Перше і найголовніше, що потрібно знати про помилку це те, що ваш жорсткий диск виходить з ладу.

Іншими словами, він помирає і у вас дуже мало часу для того, щоб врятувати свої дані. Це не віруси, це не проблеми з драйверами, це не та проблема, яку можна вирішити простою перевстановлення Windows і це точно не та проблема, яку можна просто ігнорувати. Якщо ви бачите повідомлення про те, що Windows виявлена несправність жорсткого диска, то потрібно терміново зайнятися копіюванням даних. Далі ми наводимо ряд порад, які допоможуть вам відновити максимум даних з пошкодженого жорсткого диска.

Порада № 1. Точно визначте, який саме жорсткий диск вмирає.

Якщо на вашому комп’ютері більше одного жорсткого диска, то перше, що потрібно зробити, це визначити який жорсткий диск виходить з ладу. Для цього натисніть на кнопку «Показати подробиці» у вікні з повідомленням про неполадки жорсткого диска. У самому низу вікна повинна бути інформація про диск.

Порада № 2. Якщо на цьому диску встановлена операційна система, то для копіювання даних краще використовувати інший комп’ютер.

Якщо на диску, який помирає, встановлена операційна система, то вам краще вимкнути комп’ютер, зняти цей диск і підключити його до іншого комп’ютера. Так ви зможете трохи уповільнити процес руйнування диска і зможете скопіювати більше даних.

Порада № 3. Для копіювання даних з пошкодженого жорсткого диска краще використовувати файловий менеджер, наприклад, Total Commander.

Якщо диск пошкоджений, то скопіювати звичайним способом буде складно. Проблема в тому, що коли Провідник Windows стикається з файлом, який не читається, то він починає зависати. З-за цього процес копіювання сильно сповільнюється.

Порада № 4. В першу чергу копіюйте найважливіші дані.

Не намагайтеся копіювати все підряд. Для початку виберіть найбільш важливі дані, які зберігаються на вмираючому диску і скопіюйте їх. Зазвичай це документи, особисті фотографії і відео.

Рада на майбутні. Робіть резервні копії.

Кажуть, що люди діляться на два типи: ті хто роблять резервні копії і ті хто будуть робити резервні копії. Робіть резервні копії всіх ваших даних і тоді вам не доведеться нічого копіювати з вмираючого диска спалюючи дорогоцінні нервові клітини.