Взлом Вконтакте: як захиститися

48

Соціальні мережі для багатьох стали невід’ємною частиною життя. З їх допомогою зручно спілкується з друзями, колегами і навіть діловими партнерами. Проте така кількість можливостей для спілкування відкриває величезні перспективи для шахраїв.

Всі популярні соціальні мережі не змінено стають метою для різного роду зломщиків. Отримавши доступ до вашого аккаунту зловмисники будуть використовувати його для розсилки спаму, поширення вірусів і злому облікового запису ваших друзів і знайомих.

У цій статті ми розглянемо кілька методів злому акаунтів користувачів на прикладі соціальної мережі Вконтакте і дамо поради, як цього можна уникнути.

1. Перебір паролів.

Порада: Використовуйте надійний пароль, прості і короткі паролі можуть бути підібрані дуже швидко.

2. Соціальна інженерія. Зловмисник намагається за допомогою прямого спілкування з жертвою отримати інформацію про паролі або відповіді на секретне питання. Досить складний спосіб, використовується при націленому зломі вашого облікового запису.

Порада: Що б не допустити злому за допомогою соціальної інженерії не повідомляйте нікому ваші паролі та іншу інформацію, яка може бути використана для доступу до облікового запису. Намагайтеся взагалі не розмовляти на тему ваших паролів і особистої інформації.

3. Банальний обман. Зловмисник представляється працівником техпідтримки сайту і безпосередньо просить повідомити пароль під тим або іншим приводом.

Порада: Співробітники сайту ніколи не попросять вас повідомити пароль.

4. Крадіжка пароля при використанні комп’ютерів загального користування. У таких місцях, як інтернет-кафе досить часто встановлені кейлогеры (клавіатурні шпигуни). Ці програми записують паролі, які ви вводите, і відправляють їх зловмиснику. Також ваші дані можуть бути перехоплені при використанні не зашифрованою wifi мережі.

Порада: Намагайтеся не вводити паролі на комп’ютерах з загальним доступом.

5. Злом пошти і подальший злом аккаунта в соціальній мережі.

Порада: Для вашої пошти необхідно дотримувати всі ті ж правила, що і для інших облікових записів.

6. Шкідливі посилання і віруси, що поширюються з допомогою зламаних акаунтів ваших друзів або з допомогою інших сайтів і сервісів.

Порада: Дотримуйтеся основні правила безпечної роботи в інтернеті.

7. Злом за допомогою JavaScript. Ще один популярний і дуже простий метод злому за допомогою обману. Жертву просять скопіювати текст (JavaScript) і вставити його в адресний рядок.

Порада: Не вставляйте ніяких підозрілих текстів в адресний рядок.

8. Підміна сайту. Жертві підсовують посилання на підроблений сайт. Такі сайти 1 в 1 схожі на оригінали, і відрізнити їх можна тільки за адресою.

Порада: Перевіряйте адресу сайту перед введенням пароля.