Види компютерних вірусів

589

Комп’ютерні віруси це проблема, з якою стикався будь-який користувач комп’ютера. Чим більше ми користуємося комп’ютером, тим більше неприємностей ми відчуваємо через зараження вірусами. У даній статті ми розглянемо основні види комп’ютерних вірусів. Комп’ютерні віруси ділять на кілька типів, в залежності від їх шкідливої діяльності.

Файлові віруси – дуже старий вид комп’ютерних вірусів. Завдання файлового вірусу заражати всі виконувані файли, тим самим поширюючись і заражаючи нові комп’ютери. Як правило, такі віруси просто розмножуються і руйнують операційну систему. Зараз цей вид комп’ютерних вірусів втрачає популярність. Вірусописьменники воліють писати віруси, які приносять їм дохід.

Трояни або троянські програми це шкідливі програми, розроблені для крадіжки інформації з комп’ютера жертви. Логіни, паролі, банківська і особиста інформація, більшість троянських програм крадуть все що можна і відправляють цю інформацію своєму розробнику. Під виглядом троянських програм можна вважати кей-логеры. Дані програми записують всі натискання клавіш і дії користувача за комп’ютером. Після цього всі зібрана інформація надсилається розробнику вірусу. Таким чином, можуть бути вкрадені паролі та інші важливі дані, які користувач не зберігав на комп’ютері.

Бекдори – вид комп’ютерних вірусів, який також можна вважати підвидом троянів. Завдання бекдор поставити комп’ютер жертви під контроль розробника вірусу. У разі зараження бекдорів вирусописатель може не тільки викрадати дані, але і керувати комп’ютером.

Боти – це ще один представник сімейства троянів, більш просунутий тип бекдор. Встановившись на комп’ютер бот, з допомогою інтернету вступає в контакт з розробником та іншими зараженими комп’ютерами, створюючи, таким чином, велику комп’ютерну мережу. Такі мережі називають бот-нетами. При цьому розробник вірусу отримує під свій контроль не один комп’ютер, а сотні і тисячі комп’ютерів, що входять в таку мережу. Подібні бот-нети можуть використовуватися для розсилки спаму, DDoS атак або поширення вірусів.

Adware – шкідливе програмне забезпечення, розроблене для демонстрації реклами. Цей вид комп’ютерних вірусів після проникнення на комп’ютер починає демонструвати жертві різну рекламу.

Блокатори – даний вид комп’ютерних вірусів блокує операційну систему, окремі її функції або шифрує файли на комп’ютері. Після чого вірус починає вимагати у користувача гроші за зняття блокування.